Zmarł były bramkarz Zagłębia Jerzy Patoła

Jerzy PatołaW niedzielę do Sosnowca dotarła smutna wiadomość z Kanady. W wieku 70 lat zmarł tam były znakomity zawodnik Zagłębia Sosnowiec Jerzy Patoła.

Przygodę z piłką nożną Jerzy Patoła zaczynał w sosnowieckiej Polonii. Młodszym kibicom trzeba przypomnieć, że ten nieistniejący dziś klub siedzibę miał przy dzisiejszej ulicy Andersa i przez lata sponsorowany był przez Hutę Cedlera (dawniejszą Walcownię Hr Renarda). Z Polonii młody Jerzy Patoła trafił do Zagłębia, wtedy już wielkiego kilku sekcyjnego klubu, gdzie przez lata kontynuował karierę. W Zagłębiu zaliczył (według danych podanych przez klub) 140 spotkań. Pan Jerzy był nie tylko jednym z najlepszych graczy naszego zespołu w tamtym czasie ale również jednym z najlepszych bramkarzy w kraju. Niestety w tamtych latach konkurencja w bramce kadrze Polski była zbyt silna. Przygoda z reprezentacją zakończyła się na reprezentacji młodzieżowej. z Zagłębiem zdobywał wicemistrzostwo Polski. Dzięki sukcesom w lidze Jerzy Patoła wraz z kolegami miał zaszczyt reprezentować sosnowiecki klub w rozgrywkach o Puchar UEFA i o Puchar Intertoto. Po zakończeniu kariery w Polsce wraz z rodziną przeniósł się do Kanady.

To kolejny z wielkich graczy naszego klubu, którzy odeszli z tego świata w ostatnim czasie. W klubie w ostatnim czasie zajęto się odszukiwaniem dawnych zawodników Stali i Zagłębia Sosnowiec. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest były piłkarz Zagłębia Jerzy Lula.

[PP]

Bear