Zagłębie zagra z wiceliderem

Zagłębie Sosnowiec Wigry Suwałki fot K. JurekGdyńska Arka, bo o niej mowa będzie kolejnym rywalem w walce o pierwszoligowe punkty. Wicelider tabeli to jeden z faworytów rozgrywek, drużyna mocna i dobrze poukładana przez trenera Grzegorza Nicińskiego.

Zagłębie po dwóch wygranych meczach z GKS w Katowice i z Górnikiem Zabrze w Sosnowcu (w ramach Pucharu Polski) do meczu z Wigrami Suwałki wyszło słabo skoncentrowane. Szybko utracona bramka sprawiła, że sosnowiczanie musieli gonić wynik. Przy stanie 0:2 wydawało się, że trudno będzie odrobić wynik, na szczęście Michał Fidziukiewicz zdołał strzelić dwa gole i wydawało się, że Zagłębie jest w stanie ten mecz nawet wygrać. Niestety, wkrótce po golu wyrównującym nasi piłkarze utracili bramkę na 2:3, co nie znaczy, że zaniechali ataków. Po jednym z nich sędzia wskazał na “wapno” i remis znów wydawał się realny. Niestety tym razem Michał Fidziukiewicz nie wytrzymał presji i strzelił zbyt czytelnie dla bramkarza gości i ten zdołał odbić piłkę. Dobitka Jakuba Araka była przestrzelona i kolejna porażka stała się faktem. Dodajmy, że ostatnie minuty meczu przypominały rundę wiosenną ubiegłego sezonu, czyli dreszczowiec “pełną gębą”. Po meczu kibice najczęściej narzekali na golkipera Zagłębia Szymona Gąsińskiego, który ich zdaniem zawinił przy co najmniej dwóch golach. Zobaczymy jak oceni to sztab szkoleniowy i kto stanie między słupkami w prestiżowym – przede wszystkim dla kibiców – meczu z Arką Gdynia.

Przy okazji wspomnijmy, że wyjaśniła się sprawa kolejnego meczu Zagłębia w Pucharze Polski. Według wcześniejszych “rozpisek” sosnowiczanie mieli podejmować Koronę Kielce, jednak ze względu na udział w jednym z meczów nieuprawnionego gracza Koronę wykluczono z tych rozgrywek. Jej miejsce zajął pierwotnie przez nią wyeliminowany zespół czyli Wda Świecie. Tym samym zamiast meczu w Sosnowcu Zagłębie czeka wyjazd do Świecia w ramach 1/8 Pucharu Polski. To jednak dopiero 23 września, wcześniej nasi piłkarze rozegrają kilka meczy ligowych.

Sobotni mecz z Arką rozpoczyna się o godzinie 18. Zapowiada się znakomite widowisko. Zapraszamy.

[PP][fot. Krzysztof Jurek]

Bear