Zagłębie- Wigry Suwałki, czyli wracamy do ligi

Zagłębie Sosnowiec fot Krzysztof JurekPo kapitalnym pucharowym meczu z Górnikiem Zabrze czas wrócić do rzeczywistości ligowej. Czy ona będzie szara, czy kolorowa to za wcześnie jeszcze pisać, faktem jest że w sobotę (15.08) Zagłębie podejmuje na Stadionie Ludowym Wigry Suwałki.

Zespół z Suwałk ma jak dotąd za sobą dwa mecze z drużynami z Katowic. W pierwszym wyjazdowym przegrał z GKS 0:2. W meczu u siebie z Rozwojem Wigry wygrały 4:0, co pokazuje, że posiadają niemały potencjał i mogą być groźne dla wszystkich.

Zagłębie w meczu z Górnikiem grało w nieco odmienionym składzie niż w ostatnim meczu wyjazdowym w Katowicach. Trenerzy sosnowieccy dali odpocząć m.in. bramkarzowi Szymonowi Gąsińskiemu, pomocnikowi Martinowi Pribuli i obrońcy Konradowi Budkowi. Prawdopodobnie z Wigrami zagrają wszyscy trzej.

Liczymy, że również w spotkaniu z drużyną z Suwałk Zagłębie zagra równie ambitnie jak w poprzednich meczach i miejmy nadzieję, że skutecznie pod bramką rywali. Liga dopiero nabiera rozpędu, punkty zdobyte na początku sezonu są tak samo ważne jak pod koniec rozgrywek, a z pewnością jest o nie teraz łatwiej niż w wtedy, gdy część drużyn gra o utrzymanie, inne walczą o awans. Teraz niektóry nie mają jeszcze jasno sprecyzowanych celów. A Zagłębie? Dajmy spokojnie popracować trenerom, to górną część tabeli możemy osiągnąć. Kolejny krok już w sobotę.

Początek meczu o 18:30. Zapraszamy

[PP][fot. Krzysztof Jurek]

Bear