Zagłębie w środę zagra z liderem II ligi

W środę 19.09 Zagłębie Sosnowiec podejmuje lidera – Bytovię Bytów. Dla Zagłębia będzie to ważny mecz. Jeśli Zagłębie ma się odrodzić to właśnie w takim meczu. Faworytem są oczywiście goście. W sosnowieckim zespole plaga kontuzji. Miejmy nadzieję, ze część kontuzjowanych graczy wróci na mecz z Bytovią.

Siedem zdobytych punktów w siedmiu meczach na nikim nie robi wrażenia i zapowiada się powtórka z ubiegłego sezonu, w którym to niemalże do samego końca trzeba było walczyć o utrzymanie drużyny na dotychczasowym szczeblu rozgrywek. Piłkarze z Sosnowca zaczynają odczuwać dużą presję wyniku. Oczekiwania znacznie przewyższały osiągnięty dorobek. Czy winić za to tylko sztab szkoleniowy, czy tylko samych zawodników? A może przyczyna leży gdzieś indziej? Ale gdzie? Chyba nie w kalendarzu rozgrywek, który w tym roku dawał niepowtarzalną szansę korzystnego rozpoczęcia sezonu. Kadra też była kompletna, kontuzje przyszły w trakcie rozgrywek. Miejmy nadzieję, że w meczu z liderem zobaczymy lepsze Zagłębie – takie jakbyśmy chcieli oglądać zawsze.

Czasem drużyna, w której są kontuzje, przegrywa kolejne mecze i ma przysłowiowy „nóż na gardle” potrafi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności w myśl zasady „Czym gorzej tym lepiej”. Często w takich momentach rodzą się nowe gwiazdy – dotychczasowi dublerzy wchodzą do gry i wygryzają ze składu niejednego „starego wygę”. Spróbujmy się odbić i wreszcie powalczyć  panowie!!!
Należy pamiętać, że wynik jest kwestią otwartą przez cały czas trwania meczu. To prosta zasada, ale nie wszyscy o niej chcą pamiętać.

Początek meczu w środę 17.09. o 17. Zapraszamy serdecznie!!!

 

[PP]

Bear