Zagłębie sprawdzi ile warta jest Warta ?

Po skromnym, ale niezwykle ważnym dla Zagłębia zwycięstwie (1:0) z Odrą Opole przyszedł czas zmierzyć się z drużyną jednego z najbardziej zasłużonych polskich klubów – Wartą Poznań. Zajmująca trzecie miejsce w tabeli Warta przez wielu jest uważana za głównego faworyta do awansu. Sosnowiczanie mają w pamięci lipcowy mecz obu drużyn będący inauguracją sezonu 2013/14 w którym to Warta pokonała Zagłębie 3:0 studząc niektóre rozgrzane głowy w naszym mieście. Owszem, było też zwycięstwo nad Wartą 4:1 w rozgrywkach o Puchar Polski, ale jak wiadomo rozgrywki te rządzą się zupełnie innymi prawami. Wróćmy zatem do ligi.
Jak wspomniałem Zagłębie zakończyło rundę jesienną zwycięstwem 1:0 z Odrą Opole. Po 17 kolejkach zajmuje 8 (ostatnie bezpieczne) miejsce w tabeli. Przewaga jednego punktu nad kolejną w tabeli Ostrovią jest łatwa do roztrwonienia. Dlatego też każdy punkt w meczu z Wartą jest dla Zagłębia na wagę złota. Warta ma w składzie wielu doświadczonych graczy, którzy stanowią o jej sile. Takich zawodników jak Grzegorz Rasiak, czy znany z Lecha Poznań Maciej Scherfchen nie trzeba nikomu rekomendować. Naprzeciwko nim w piątkowe późne popołudnie stanie młodość i ambicja pod wodzą Mirosława Smyły. Wszystko w nogach piłkarzy, my jako kibice możemy tylko wspierać graczy dopingiem z trybun.

Piątkowy mecz z Wartą poznań (22.11.) rozpocznie się o godzinie 17. Bilety w cenie 8 zł na trybunę odkrytą, 14 zł na trybunę krytą. Na stadionie mile widziane będą panie – dla nich bilety w cenie 5 zł.

Gdzie kupić bilety? (informacja z oficjalnej strony zaglebie.eu)

W naszym klubie od wtorku do czwartku w godz. 8:30 – 15:30 (Sosnowiec, ul. Kresowa 1).

W pubie Rino codziennie od godz. 16:00 do 22:00 (Sosnowiec, ul. Pawia 9).

W Sklepie Kibica (UWAGA NOWA SIEDZIBA) od wtorku do czwartku w godz. 10:00 – 17:00, w piątek bilety będą dostępne tylko do 12:00-13:00 (Sosnowiec, ul. Modrzejowska 6 – idąc od popularnej “Patelni” druga brama po lewej)

Dodatkowo kasa nr 1będzie otwarta w czwartek (21 listopada) w godz. od 16:00 do 19:00 (od strony trybuny odkrytej Stadionu Ludowego).

W dniu meczu (22 listopada) bilety będzie można kupić w kasach, które będą otwarte dwie godziny przed meczem.

W wyżej wymienionych miejscach będzie ograniczona liczba biletów.

Serdecznie zapraszamy na Stadion Ludowy!

Ważny komunikat: W związku ze zmianą terminu i godziny spotkania, na biletach jest zaznaczona pierwotna data (sobota i godzina meczu – 15:00), prosimy tym nie sugerować się, gdyż mecz rozpocznie się w piątek 22 listopada o 17:00!

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej.

[PP]

Bear