Zagłębie Sosnowiec terminarz mecze na Ludowym

Mecz z Zawiszą i celebryci (9)Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon ligowy w piłkarskiej pierwszej lidze. Zagłębie zająwszy w ubiegłym sezonie trzecią lokatę niejako z urzędu jest jednym z faworytów rozgrywek. W Sosnowcu podchodzą do tego z rezerwą, gdyż jak to się powszechnie uważa zazwyczaj drugi sezon po awansie w lidze jest trudniejszy. Ruchy kadrowe w klubie też na dzień dzisiejszy nie napawają optymizmem, gdyż na obecną chwilę można powiedzieć, że Zagłębie zostało raczej w przerwie letniej osłabione niż wzmocnione.

Zostawmy jednak dywagacje przedsezonowe i zajmijmy się tym co zapowiada się najciekawiej w rozgrywkach. Wiele wskazuje na to, że będzie to mecz z Górnikiem Zabrze, który zawsze miał dodatkowy smaczek, podobnie będzie zapewne i tym razem. Pamiętamy niedawny mecz w Pucharze Polski z faworyzowanym wtedy Górnikiem i znakomity wtedy mecz Zagłębia. W historii spotkań tych zespołów nie brakuje meczu dramatycznych, również meczy od dużą stawkę. W perspektywie sezonu rzadko mecze na które specjalnie “nakręcają” się kibice mają jakieś znaczenia, gdyż tak samo w tabeli wyglądają trzy punkty zdobyte z Górnikiem, jak i z Pogonią Siedlce.

Zagłębie pod wodzą nowego trenera Jacka Magiery sezon ligowy zacznie od wyjazdu do Chojnic na mecz z Chojniczanką. Z zespołem tym też zakończymy rundę jesienną na naszym stadionie. Może zatem kluczem do sukcesu na jesień są dwa zwycięstwa z Chojniczanką? Pełni nadziei i wiary w nasz klub zachęcamy do udziału we wszystkich meczach i do głośnego dopingowania Zagłębia. A najwygodniej na mecze wchodzi się mając karnet, który już teraz można nabyć.

Oto terminarz (mecze w Sosnowcu):

06.08. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Siedlce

20.08. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -Sandecja Nowy Sącz

27.08. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -Górnik Zabrze

10.09. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -MKS Kluczbork

24.09. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -Olimpia Grudziądz

08.10. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -MKS Drutex-Bytovia Bytów

15.10. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -Miedź Legnica

22.10. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -Wigry Suwałki

05.11. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -Chrobry Głogów

19.11. godz. 18:30 Zagłębie Sosnowiec -Chojniczanka Chojnice.

Zapraszamy na Stadion Ludowy.

[PP]

 

 

 

 

 

Bear