Zagłębie Sosnowiec pamięta o swoim kibicu

DSCN5647To miał być kolejny szary dzień rehabilitacji. Piotr Pastusiak, sosnowiczanin, który od kilku miesięcy próbuje powrócić do sprawności po ciężkim wypadku – podobnie jak większość dni w ciągu ostatnich trzech miesięcy – miał go spędzić na ćwiczeniach.

Pierwsze trzy godziny zmagań na siłowni nie wskazywały, że tego dnia scenariusz wyglądał będzie inaczej. A tym czasem tuż po godzinie 15 mysłowickie Centrum Rehabilitacji Modern-Reh odwiedzili niecodzienni goście i co ciekawe swoje kroki skierowali wprost do stanowiska przy którym ćwiczył Piotr. Byli to przedstawiciele ukochanego przez Piotra klubu – Zagłębia Sosnowiec. I to nie byle jacy przedstawiciele, bo w osobach szkoleniowca pierwszego zespołu Artura Derbina i króla strzelców II ligi sezonu 2014/15 Jakuba Araka.

Początkowe zaskoczenie jakie pojawiło się na twarzy Piotra szybko przerodziło się w radość. Na widok Artura Derbina od razu wspomniał czasy, gdy trener Zagłębia był jeszcze czynnym graczem tego zespołu. Wróciły wspomnienia, mecze, wyjazdy. Osoba Kuby Araka także nie jest anonimowa dla Piotra, doskonale pamięta jego wyczyny, które bacznie śledził do czasu wypadku…

DSCN5656No właśnie. Wypadku. 30 maja minie rok od tych tragicznych dla Piotra Pastusiaka i jego rodziny wydarzeń. W wyniku urazu doszło do paraliżu górnych i dolnych kończyn. Dopiero co zaczął cieszyć się nowo narodzoną drugą córką, a tu los spłatał figla. Później była skomplikowana operacja, długi okres pobytu w szpitalu w Reptach, kolejne poważne komplikacje zdrowotne, szpital w Sosnowcu i wreszcie upragniony powrót do domu. Od początku wiadomo było, że konieczna będzie długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Aby zebrać na to fundusze grupa znajomych Piotrka, przede wszystkim z Ostrów Górniczych z których pochodzi organizowała szereg mniejszych i większych imprez. Odbyły się kiermasze, festyny, a nawet specjalne Jam Session. Powstała także strona internetowa o Piotrze. Dzięki konsultacjom medycznym (zorganizowanych przez dr Piotra Hałasika) u najlepszych specjalistów w Polsce wiemy, że są szanse na poprawę stanu zdrowia Piotra. Ponieważ dla Piotra bardzo ważne zawsze było Zagłębie również ze strony klubu nie obyło się bez pomocy. Koszulki i inne gadżety podarowane przez zespół Zagłębia sprzedały się podczas festynu w Ostrowach Górniczych za ogromne kwoty. Również dzięki zgodzie prezesa klubu mogła odbyć się zbiórka pieniędzy w czasie jesiennego meczu z GKS Katowice. Aktualnie prowadzona jest akcja propagująca przekazanie na rzecz Piotra 1% podatku. Poniżej prezentujemy dane niezbędne do przekazania tej darowizny. Powróćmy jednak do środowej wizyty przedstawicieli Zagłębia.

1 procent Piotr PastusiakPodczas rozmowy okazało się, że Piotr śledzi transmisje telewizyjne z meczów Zagłębia, ogląda też jak sam mówi “z przymusu” mecze Ekstraklasy. Marzy, żeby jeszcze tej wiosny odwiedzić Stadion Ludowy i jeszcze raz poczuć tę atmosferę stadionu pełnego widzów. Na razie najważniejszym dla niego jest to, by regularnie ćwiczyć. Rehabilitacja w głównej mierze opiera się na wzmocnieniu rąk, w tej kwestii na szczęście są poczynione postępy, co osobiście mogli sprawdzić Artur Derbin i Jakub Arak. Goście opowiadali Piotrowi o sytuacji w drużynie, o czekających ich najbliższych spotkaniach z Wigrami, Arką i Lechem. Piotr obiecał im, że jak przejdą w półfinale Lecha Poznań to 2 maja widzi się z nimi w Warszawie na Stadionie Narodowym. W obecności świadków, w tym swojego rehabilitanta Piotr obiecał przykładać się do ćwiczeń, tak aby piłkarze Zagłębia byli z niego dumni, tak jak on jest zawsze dumny z reprezentantów naszego klubu.

Oto dane do tego, aby móc przekazać jeden procent swojego podatku na rzecz dalszej rehabilitacji Piotra Pastusiaka

KRS 0000045964

Cel szczegółowy 1% Piotr Pastusiak

[PP]

Bear