Zagłębie Sosnowiec – Górnik Wałbrzych sobota (09.05) godzina 18

W sobotę 9 maja Zagłębie podejmuje Górnik Zabrze. Tym razem przeciwnik z nieco niższej półki, ale drużyna może okazać się groźna, gdyż znajduje się w strefie zagrożonej spadkiem do trzeciej ligi.

Sosnowiczanie nadal grają nieco chimerycznie, ale skutecznie. Nawet ostatni wyjazdowy mecz ze Stalą w Stalowej Woli, który ułożył się źle poprzez szybkie osłabienie na skutek czerwonej kartki dla Szymona Gąsińskiego ostatecznie zakończył się remisem 1:1. Ten punkt na boisku trudnego rywala to jak zwycięstwo. Warto tu jeszcze przypomnieć, że sosnowiczanie mecze wyjazdowe rozgrywają bez swoich kibiców.

Sytuacja w tabeli przed sobotnim meczem jest bardzo dobra. Zagłębie tylko bilansem bezpośrednich spotkań ustępuje liderowi Rozwojowi Katowice. Ma też dwa punkty przewagi nad strefą barażową i trzy punkty nad miejscem piątym, które nie daje możliwości awansu do pierwszej ligi. Dla Górnika Wałbrzych mecz w Sosnowcu to praktycznie ostatnia szansa nawiązania walki o utrzymanie statusu drugoligowca. Zapowiada się ciekawa konfrontacja.

Organizatorzy spodziewają się, że mecz będzie się cieszył dużym zainteresowaniem, w związku z tym apelują o wcześniejszy zakup biletu, zachęcając dodatkowo niższą ceną w przedsprzedaży.

Początek meczu zaplanowano o godzinie 18. Polecamy i zapraszamy. Zagłębie potrzebuje głośnego i kulturalnego dopingu. Stadion Ludowy zaprasza.

[PP]

Bear