Zagłębie podejmuje Wisłę Płock

Zagłębie - Wisła PłockW niedzielę 2 sierpnia o godzinie 18 sosnowieckie Zagłębie podejmowało będzie Wisłę Płock. Tym samym sosnowiczanie zainaugurują sezon w pierwszej lidze. Mimo iż Zagłębie jest beniaminkiem tych rozgrywek kibice wiążę ze zbliżającym się sezonem duże nadzieje.

Największą przedsezonową niewiadomą było to, czy uda się zatrzymać w Sosnowcu najlepszego strzelca naszej drużyny czyli Jakuba Araka. Arak jak wiadomo jest graczem warszawskiej Legii wypożyczonym do Sosnowca, który dzięki dobrej postawie w meczach drugiej ligi miał szansę na grę w podstawowej jedenastce wicemistrza Polski. Niestety dla zawodnika jego czas w Legii jeszcze nie nastał i pomimo innych propozycji gry wrócił do Sosnowca, gdzie ma szansę być prawdziwą gwiazdą.

Nie tylko jednak sprawą Jakuba Araka żył Sosnowiec. W plotkach pojawiało się nazwisko Marka Saganowskiego, również gracza Legii, ale jak widać niewiele miało to wspólnego z prawdą. Pojawiało się wielu zawodników na testach, kilku z nich znalazło uznanie w oczach sosnowieckich szkoleniowców. Przez krótki czas wydawało się, że trenerem Zagłębia będzie Romuald Szukiełowicz, jednak po kilku dniach na to stanowisko wrócił duet, który osiągnął awans czyli Artur Derbin i Robert Stanek.

Pierwsze sukcesy już są. Dwie rundy Pucharu Polski Zagłębie przeszło, teraz w kolejce do odprawienia czeka utytułowany Górnik Zabrze. Ten mecz odbędzie się w środę 12 sierpnia o 19. Jeśli uda się Zagłębiu ograć zabrzan wówczas nasi piłkarze zagrają w 1/8 finału.

Póki co dobrze byłoby rozpocząć sezon od zwycięstwa z Wisłą Płock, tak by podbudowane Zagłębie mogło stawić czoła innemu znanemu rywalowi. 8 sierpnia wyjazdowym rywalem będzie GKS Katowice. Zatem na początek mamy trzy dobre, ale i trudne mecze. Wyniki osiągnięte w nich mogą zaważyć na całym sezonie. Zapraszamy na mecz i do wcześniejszego rezerwowania biletów. Warto też zastanowić się nad zakupem karnetu na cały sezon.

[PP]

 

Bear