XXI Memoriał Włodzimierza Mazura

DSCN2209W najbliższą sobotę (16.01) w hali sportowej przy ul. Żeromskiego odbędzie się kolejna impreza mająca upamiętnić postać wielkiego gracza Zagłębia Sosnowiec i reprezentanta Polski- Włodzimierza Mazura.

Ten prestiżowy turniej na stałe już stał się elementem zimowych przygotowań drużyny Zagłębia Sosnowiec. Podczas sobotniego turnieju prócz Zagłębia wystąpią Raków Częstochowa, Olimpia Elbląg i Rekord Bielsko-Biała.

Na kibiców, podobnie jak w ubiegłych latach czekały będą liczne atrakcje. Podczas sobotniej imprezy odbędą się m.in. licytacje z których dochód przekazany zostanie na leczenie Ani Stępień.

Przypomnijmy pokrótce sylwetkę patrona sobotniego turnieju.

Włodzimierz Mazur urodził się 18 kwietnia 1954 roku. Swoją wielką przygodę z piłką rozpoczynał w Górniku Kazimierz. Stamtąd jeszcze jako junior trafił do Zagłębia. Było to na początku lat 70. Swój niebywały piłkarski talent szlifował pod okiem m.in. Mariana Masłonia i Józefa Gałeczki.  Jesienią 1972 roku Mazur trafił do kadry pierwszego zespołu, by na wiosnę (18 marca 1973r) zadebiutować w ekstraklasie. Miało to miejsce w spotkaniu sosnowiczan z Zagłębiem Wałbrzych. Kolejnym przełomem w karierze Włodzimierza Mazura było powołanie do reprezentacji Polski U-21. Niedługo potem sosnowiecki zawodnik dostąpił zaszczytu debiutu w pierwszej reprezentacji Polski. Było to 31 października 1976 roku w meczu z Cyprem.
W 1978 roku wraz z reprezentacją grał w Argentynie. W sumie w barwach reprezentacji rozegrał 23 mecze, strzelając trzy gole.
Włodzimierz Mazur prawie przez całą swoją karierę piłkarską związany był z Zagłębiem Sosnowiec. Z drużyną tą zdobył m.in. dwa razy Puchar Polski. W sezonie 1976-77 był królem strzelców ekstraklasy.
Na zakończenie swojej bogatej kariery Włodzimierz Mazur wyjechał do Francji, gdzie w latach 1983-85 występował w Stade Rennes. Po powrocie do Polski grał jeszcze przez rok w Zagłębiu, by zakończyć karierę w Górniku Wojkowice.
W sumie w polskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 289 mecze, zdobywając w nich 80 bramek.
W ostatnich miesiącach swojego życia trenował piłkarzy Górnika Sosnowiec. Zmarł 1 grudnia 1988 roku.

Oto szczegółowy plan imprezy (za stroną www.zaglebie.sosnowiec.pl), której początek zaplanowano na godzinę 10.

10:00 – Otwarcie XXI Memoriału im. Włodzimierza Mazura

występ grupy Hasao Show Dance & Cheerleaders

10:30 – Zagłębie Sosnowiec -­ Rekord Bielsko-­Biała
11:00 – Raków Częstochowa – Olimpia Elbląg

11:20 – występ grupy Hasao Show Dance & Cheerleaders

11:30 – Oldboje Zagłębia – kontra Oldboje Hokeiści (2×12 min.)

12:00 – Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec

12:30 – Rekord Bielsko-Biała – Olimpia Elbląg

12:50 – występ grupy Hasao Show Dance & Cheerleaders

13:30 – Rekord Bielsko-Biała – Raków Częstochowa

13:50 – występ grupy Hasao Show Dance & Cheerleaders

14:10 – Zagłębie Sosnowiec – Olimpia Elbląg

14:40 – oficjalne wręczenie nagród i zakończenie turnieju.

Bilety wstępu w cenach 10 zł na górną trybunę i 15 zł na trybunę dolną. Serdecznie polecamy imprezę i zapraszamy.

[PP]

Bear