Wysoki poziom Sport Poziom 450

Coraz ciekawszą ofertę ma sosnowiecki Sport Poziom 450, czyli obiekt sportowy zlokalizowany na terenie dawnej Kopalni Sosnowiec, a konkretnie wewnątrz szybu Anna. Z założenia centrum wspinaczkowe z każdym miesiącem rozszerza swoją ofertę. Ostatnio w ramach Sport Poziomu 450 pojawiły się zajęcia akrobatyki, tańca towarzyskiego, break dance-u, hip- hopu, jogi, zumby, Cross Training, Fat Killer, Systema czy też zapowiadające się niezwykle ciekawie zajęcia ze sztuk walki Karate dla najmłodszych. Jest też Hip-Hop dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Nie należy jednak zapominać, ze główną atrakcją Sport Poziomu 450 są ścianki wspinaczkowe o różnym stopniu zaawansowania. Są “szlaki” wspinaczkowe dla najmłodszych, są też dla dorosłych niespecjalnie często uprawiających ten sport oraz dla tych, który lubią poważne wyzwania w tym zakresie. Mało kto, z pośród tych którzy nie próbowali jeszcze swoich sił we wspinaczce zdaje sobie sprawę z jak wielkim wysiłkiem wiąże się pokonanie kolejnych kilku centymetrów w drodze na przysłowiowy szczyt. Wysiłek jest tym większy im mniejsze mamy doświadczenie we wspinaczce, choć oczywiście ma to związek też ze stopniem trudności danej trasy. Podczas wspinaczki nie może być słabszych elementów, całe ciało bierze udział w wysiłku, choć pozornie wydawałoby się, że najwięcej uczestniczą ręce i nogi. Wspinaczka to sport w którym największym rywalem zawodnika jest on sam, a właściwie jego słabostki. Wspinaczka wyrabia charakter człowiek, uczy wytrwałości, samozaparcia, choć także relaksuje i daje ogromną satysfakcję ze zdobytego celu.
Na terenie kompleksu można wypożyczyć (i zakupić) profesjonalny sprzęt do wspinaczki, są szatnie, toalety oraz urocza kawiarenka z punktem widokowym na wspinających się. Pracownicy Sport Poziomu 450 szkolą też każdego, kto nie miał do czynienia ze wspinaczką, szczególnie w zakresie asekuracji oraz bezpieczeństwa “na ścianie”.
Mimo, iż Sport Poziom 450 istnieje dopiero pół roku to ma już stałych bywalców, zawiązały się tam liczne znajomości i przyjaźnie, a dzięki famie niesionej przez odwiedzających Sport Poziom 450 zarówno o obiekcie, jak i o pełnej ofercie tego niezwykłego miejsca robi się głośno w całej Polsce.
Sport Poziom 450 to jeden z nielicznych przykładów udanej rewitalizacji terenów poprzemysłowych w naszym regionie, bo przecież rewitalizacja w odniesieniu do terenów przemysłowych i poprzemysłowych to przywrócenie życia, odbudowanie, ożywienie miejsc, które kiedyś należały do przyrody lub ludzi, niegdyś wydartych przez przemysł dziś przywrócone ludziom.
Jeśli ktoś ma wątpliwości czy takie centrum sportowo-rekreacyjne ma sens powinien jak najszybciej sprawdzić to osobiście. Gdy przekroczy próg Sport Poziomu 450 przekona się, ze jest to miejsce w którym miło spędzają czas całe rodziny nie tylko z terenu Zagłębia Dąbrowskiego. Kiedy się porozmawia ze wspinającymi się bywalcami Sport Poziomu 450 możemy być bardzo zaskoczeni skąd ludzie potrafią przyjeżdżać do naszego centrum sportu. Tym bardziej wypada znać ten nowy, ciekawy i ciągle rozwijający się kompleks sportowy w naszym mieście. Szczegóły oferty można poznać na stronie internetowej Sport Poziomu 450, w tym również godziny otwarcia, cenniki oraz pełną ofertę zajęć. http://www.poziom450.pl/ W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy:  Sosnowiec, ul. Narutowicza 51.


[PP]

Bear