Wymarzony weekend kibiców Zagłębia!

O takim przebiegu soboty i niedzieli marzyli kibice Zagłębia od dawna.Hokeiści awansowali do ekstraligi, piłkarze wygrali trudny wyjazdowy mecz ponadto koszykarki JAS-FBG, również w meczu wyjazdowym awansowały do fazy play-off i będą walczyły o ekstraklasę. Co trzeba więcej dla kibica?

Rozpoczęło się od wyjazdowego zwycięstwa piłkarzy nad Limanovią 4:3.  Ostatnia drużyna w drugoligowej tabeli wydawałaby się łatwym kąskiem do zdobycia, gdyby nie fakt że w przerwie zimowej dokonała dużych wzmocnień, co zaowocowało m.in. niespodziewanym zwycięstwem na boisku lidera MKS-u Kluczbork i to w rozmiarach 4:0. Na szczęście Zagłębie opromienione zwycięstwem nad Błękitnymi, pomimo iż po 30 minutach przegrywało zdołało się podnieść i wygrać całe spotkanie 4:3.  Wydaje się, że właśnie takiego meczu potrzebowali piłkarze z Sosnowca aby uwierzyć w swoje możliwości i nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie w wymarzonym awansie do pierwszej ligi. Tym bardzie, że przewaga punktowa do miejsca premiowanego awansem zmalała z 8 do 2 punktów. Kolejny mecz w Sosnowcu już w sobotę, przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa.

Poczynania piłkarzy zostały przyćmione przez naszych hokeistów. Również oni w sobotnim meczu przegrywali z KS Toruń, długo wydawało się że w tym meczu nic nie będą w stanie osiągnąć. Dzięki ambicji i umiejętnościom udało się im najpierw doprowadzić w ostatnich sekundach do remisu 4:4 dzięki trafieniu Kamila Duszaka, a następnie wygrać w rzutach karnych. Po tym meczu stan rywalizacji wyglądał 2:1 na korzyść Zagłębia.

Niedzielny mecz zapowiadał się na równie trudny. W końcu torunianie to zwycięzca rundy zasadniczej, zespół niekryjący swoich ambicji. Na szczęście dla naszych graczy mecz ułożył się dobrze już od pierwszej tercji, w której już w 16 minucie było 3:0 dla sosnowiczan. Jedynego gola goście strzelili w drugiej tercji, a cały mecz ku uciesze tłumu kibiców zakończył się wynikiem 9:1! Tym samym podopieczni trenera Mieczysława Nahunko awansowali do ekstraligi hokejowej sprawiając kibicom Zagłębia trudną do opisania radość. Serdeczne gratulujemy ambitnym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów ku chwale naszego klubu.