Wioska Olimpijska na Górce Środulskiej

Wioska Olimpijska W sobotę 6 sierpnia na Górce Środulskiej startuje Wioska Olimpijska. Z dostępnych nam informacji wynika, że to jedyna taka inicjatywa na terenie Polski.

Wspólne kibicowanie przy telebimie to wynalazek ostatnich lat. Świetnie się spełnia przy dyscyplinach drużynowych takich jak piłka nożna, siatkówka, czy piłka ręczna. Czy sosnowiecka strefa kibiców udowodni, że również na rywalizację w zawodach indywidualnych potrafią ściągnąć tłumy? Miejmy nadzieję, że tak. W Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro startuje wielu ciekawych zawodników z Polski. W grupie tej znaleźli się też ludzie związani z Sosnowcem jak zawodniczka TMS Zagłębie Marta Puda (rywalizacja drużynowa szablistek), Paula Kania (debel tenis) i Piotr Kantor (siatkówka plażowa).

Jakich atrakcji możemy spodziewać się w strefie kibica na Górce Środulskiej? Najwięcej ciekawych zajęć czeka na najmłodszych fanów sportu. Organizatorzy, czyli sosnowiecki MOSiR zapowiadają, że w trakcie Igrzysk na terenie Górki dostępne będą ścianka wspinaczkowa, sprzęt do mountainboardu, pneumatyczna bramka celnościowa, dmuchana zjeżdżalnia, stoły do tenisa stołowego i boisko do koszykówki. Korzystać będzie z nich można w godz. 16-20. Plan transmisji na telebimie prezentowany będzie codziennie na stronie mosir.sosnowiec.pl oraz w wiosce olimpijskiej na Górce Środulskiej.

Zapraszamy w imieniu organizatorów. dodajmy, że będzie tez możliwość coś dobrego zjeść i się napić, czyli do pełni szczęścia potrzebne będą już tylko sukcesy sportowe Polaków.

[PP]

 

 

 

 

 

 

Bear