W środę sparing Zagłębie – Stal Mielec

Mecz z Zawiszą i celebryci (1)W najbliższą środę (13.07) na obiektach MOSiR przy ul.Kresowej 1 Zagłębie Sosnowiec rozegra mecz kontrolny.  W ramach przygotowań do meczów pierwszoligowych sosnowiczanie podejmować będą rywala z tej samej ligi Stal Mielec.

Zagłębie po bardzo dobrym sezonie, szczególnie jak na beniaminka ligi, do nowych rozgrywek przystępuje pod wodzą nowego szkoleniowca Jacka Magiery. W składzie też nastąpiły pewne zmiany, najbardziej widoczną jest odejście do Ruchu Chorzów Jakuba Araka. Pojawiło się też kilku graczy m.in. znany z boisk ligowych Tomasz Nowak (ostatnio grał w Ekstraklasie w Górniku Łęczna). Duże nadzieje wiązane są w Sosnowcu też z nowym nabytkiem Legii o nazwisku Tin Matic, który prawdopodobnie będzie wypożyczony do Sosnowca. Czas pokaże czy Ci zawodnicy będą rzeczywistym wzmocnieniem naszej drużyny.

Tymczasem ich dyspozycję śledzić możemy w sparingu ze Stalą Mielec, będziemy mieli też okazję podejrzeć jak zamierza poukładać sosnowieckich graczy nowy szkoleniowiec. Przypomnijmy, że w dotychczasowych meczach sparingowych Zagłębie przegrało z Wisłą Kraków (1:3), Koroną Kielce (0:1), zremisowało z MFK Karvina (1:1) i wygrało z Rozwojem Katowice (1:0).

Będąc w środę na Stadionie Ludowym możemy przy okazji nabyć karnety i bilety na mecze rundy jesiennej. Szczególnie polecamy zakup karnetów, gdyż poza wygodą niosą one rabat w stosunku do biletów kupowanych pojedynczo.

Serdecznie polecamy odwiedzenie obiektów Kresowej, zakup karnetów i obejrzenie meczu. Początek o godzinie 16. Wstęp wolny.

[PP]

Bear