Sukces Budowlanych w Belgii

Zdjęcie Budowlani w GenkŚledząc kolejne doniesienia o sukcesach zawodników Budowlanych Sosnowiec zaczynamy się zastanawiać kiedy wystąpi potrzeba wynajęcia specjalnych pomieszczeń na następne trofea zdobywane przez ten klub. Z każdych kolejnych zawodów sosnowiczanie wracają z taką ilością łupów, że jeśli powstanie kiedyś zapowiadane muzeum historii sportu i znajdą się tam zdobycze Budowlanych będzie musiało mieć powierzchnię dużego supermarketu.

W sobotę (4.06) na Mistrzostwach Europy Seniorów w ju-jitsu w Gent (Belgia) zawodniczki KS Budowlanych zdobyły trzy medale! Złoty medal w wadze 55 kg fighting wywalczyła Martyna Bierońska. Jest to już 10 złoty medal Mistrzostw Europy tej sympatycznej zawodniczki, co jest światowym ewenementem w tym sporcie. W sumie zdobyła ich już 11 oraz 9 w Mistrzostwach Świata. Srebrny medal z Belgii przywiozła Magdalena Giec (waga 49 kg fighting). Podobnym osiągnięciem pochwalić może się też  Justyna Sitko, która wróciła do Polski ze srebrnym medalem w wadze plus 70 kg ne-waza.
W drugim dniu Mistrzostw Europy Seniorów ju -jitsu w Belgi medale brązowe dla Budowlanych zdobyli Mateusz Duran (waga 85 kg) oraz Rafal Riss w wadze plus 94 kg. Łącznie zawodnicy z Sosnowca zdobyli  pięć niezwykle cennych medali.

Gratulujemy sukcesu i czekamy  na kolejne. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć ten utytułowany klub finansowo lub rzeczowo aby skontaktowali się z władzami Budowlanych telefoniczne 509 257 387 lub osobiście w siedzibie klubu przy ul. 1 Maja 23 . Dotyczy to też firm transportowych, przewoźników, które chciałby wesprzeć ambitnych sosnowiczan pomocą w formie dostarczania zawodników i sprzętu na kolejne zawody.

[PP]

Bear