Sportowy Świat oferta dla przeszkolaków i nie tylko…

Trwają zapisy na zajęcia sportowe dla przedszkolaków. Sportowy Świat to projekt, którego głównym założeniem jest rozwój sportowy oraz edukacja młodych obywateli Zagłębia Dąbrowskiego.  Pierwsze grupy rozpoczęły już treningi piłki nożnej. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowo-wieczornych, co jest korzystne zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Biorą w nich udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Treningi prowadzone są przez dwóch trenerów – Miłosza Bujaka i Mariusza Grząbę.

Nie od dziś wiadomo, że aby zainteresować treningiem 4-6 letnie dzieci trzeba go urozmaicić, zorganizować w formie zabawy, indywidualnie podejść do każdego młodego zawodnika. Z naszych obserwacji wynika, że duetowi trenerów znakomicie się to udaje.  Zajęcia, którym mogą przypatrywać się rodzice rozpoczynają się od odprawy na środku hali sportowej, gdzie zawodnicy witają się ze sobą i instruktorem przybijając sobie tzw. “piątkę”. Następnie jest rozgrzewka, po której następują ćwiczenia z piłkami. Najczęściej są to różnego rodzaju slalomy między pachołkami kończące się strzałami na bramkę. Stopień komplikacji zadań jest odpowiednio dobrany do grupy wiekowej i do umiejętności ćwiczących.  Kulminacyjnym punktem każdych zajęć jest rozegranie meczu. Trzeba tu dodać, że z każdymi zajęciami mecze stają się ciekawsze. Młodzi gracze, którzy jeszcze niedawno biegali “na hurra” za piłką teraz już zaczynają planować zagrania oraz organizują ataki na bramki rywali. Każdy kolejny trening sprawia, że gra “piłkarzyków” staje się ciekawsza. Nie można jednak zapominać, że jest to przede wszystkim zabawa. Trenerzy chcą przekazać młodym graczom swoją wiedzę sportową, potrzebę rywalizacji, a przy tym wpoić zasady fair-play.

Oto co o idei Sportowego Świata mówią trenerzy: “Program zajęć oprócz celów sportowych ma za zadanie dawać korzyści zdrowotne, służące prawidłowemu rozwojowi fizycznemu dziecka, ale także realizuje cele edukacyjno – wychowawcze. Kształtuje prawidłowe nawyki prozdrowotne, uczy współpracy w grupie, rywalizacji „fair play”, odpowiedzialności oraz samodzielności. Poszerza wiedzę o kulturach świata, stymuluje do jej rozwoju. Wszystko to ma na celu zaciekawienie dzieci poprzez zabawę światem sportu, rekreacji ruchowej, aby w przyszłości uniknąć problemów zdrowotnych, nawyku spędzania wolnego czasu „przed komputerem”.
Nasze motto „ Sport to najlepsza zabawa” najlepiej oddaje intencje Naszego programu .
Punktem rozpoczynającym nasz program był Festyn Rodzinny, który odbył się 23 września w Sosnowcu. Podczas festynu zaprezentowano m.in. pokaz taneczny, przykładowy trening drużyny piłki nożnej. ”

Oto niezbędne informację dla rodziców chcących zapisać swoje pociechy na zajęcia piłkarskie odbywających się w hali sportowej przy ul.Ostrogórskiej 21 w Sosnowcu.
Grupa starsza ( 5,6 –latkowie) oraz grupa młodsza (4,5 – latkowie).
Młodsza Grupa : Poniedziałki 17:30 – 18:30, Środy 17:00 – 18:00
Starsza Grupa: Poniedziałki 16:30 – 17:30 , Piątki 16:30 – 17:30

Wszelkie informacje można uzyskać pod telefonami: 513- 762- 356, 505- 512- 684, 507- 139 -271 oraz e-mailowo: sportowyswiat@op.pl

Warto zajrzeć też na stronę internetową www.sportowy-swiat.net.pl

Już wkrótce prócz zajęć piłkarskich rozpoczną się zajęcia taneczne dla najmłodszych. Do zajęć Sportowego Świata będziemy powracać.

[PP]

Bear