Sportowiec poszukuje sponsorów

Gdy uprawia się dyscyplinę sportu uznawaną powszechnie za niszową trudno o sponsora. Nawet jeśli odnosi się sukcesy w kraju i zagranicą często zawodnik zderza się z szarą (drogą) rzeczywistością. Opłaty za treningi, koszt dojazdów na trening, stroje i inny sprzęt, koszt udziału w zawodach, koszt dojazdów, noclegów wyżywienia. Co po drugiej stronie? Czasem tylko start w zawodach, czasem sukces. Gdy zawodnik osiąga sukces zdobywa medal, dyplom… A medalem i dyplomem nie opłacimy wyżej wspomnianych kosztów. A, zapomnielibyśmy, jest jeszcze coś po stronie plusów. Szczęście, radość i duma z osiągniętego wyniku oraz splendor dla klubu i miasta!!!

Do napisania tego artykułu zainspirował nas młody, sosnowiecki zawodnik, który na swoim profilu facebookowym zamieścił taki oto wpis: “Nazywam się Michał Brachaniec, mam lat 19. Uprawiam sport zwany bowlingiem czyli popularniej mówiąc kręgle. Swoją przygodę zacząłem 10 lat temu udając się pierwszy raz na kręgielnie i od tamtego pierwszego zagrania postanowiłem traktować to jako sport. Wieloletnie samotne oraz pod okiem profesjonalnych trenerów treningi przyniosły swoje owoce w postaci sukcesów. Po 10 latach gry na swoim koncie posiadam już sukcesy takie jak 4 wicemistrzostwa Polski juniorów, jedno w kategorii do lat 14, kolejne 2 srebrne w kategorii do lat 19 i jeden medal w kategorii otwartej oraz 2 lata temu zdobyłem mistrza Polski juniorów do lat 19. W kategorii otwartej posiadam też wieloletni staż w kadrze narodowej, bo w latach 2013-2016 byłem reprezentantem kadry Polski juniorów, gdzie jako jedyny polski junior awansowałem do najlepszych 24 zawodników mistrzostw. Reprezentowałem nasz kraj w pucharze świata, który odbywał się we Wrocławiu w 2014 roku. Aktualnie znajduję się na 4 pozycji w rankingu kadry. Kilka dni temu zostałem Indywidualnym Mistrzem Polski przez co dostałem możliwość reprezentowania naszego kraju na turnieju mistrzów (European Champions Cup) który się odbędzie w październiku w stolicy Austrii Wiedniu. Poszukuję osób, instytucji lub firm które mogłyby wspomóc finansowo mój wyjazd do Austrii oraz na wyjazd na szkolenie przygotowujące do zawodów z czołowym trenerem Europy“.

Postanowiliśmy się dowiedzieć jakie konkretnie potrzeby muszą zostać spełnione, żeby wyjazd na zawody doszedł do skutku. Koszt dojazdu, startu, (nocleg zapewnia związek sportowy) i powrotu z zawodów w Wiedniu w miarę łatwo oszacować. Ponieważ turniej w ostatnich przeniesiono z Turcji do Austrii koszty te znacznie zmalały. Jeśli chodzi o profesjonalny trening pod okiem szkoleniowca z wysokiej półki to najbliżej można taki uzyskać na Słowacji, wiąże się więc to z kolejnymi sporymi jak dla młodego człowieka kosztami. Koszt sesji treningowej bez dojazdu i ewentualnego noclegu to około 200 euro. Wskazane byłyby dwa takie cykle treningowe przed październikowymi zawodami. Uważamy, że warto wspomagać wszystkich sosnowieckich sportowców, bez względu na ich wiek i uprawiane dyscypliny. Dlatego też gorąco zachęcamy do wsparcia tego obiecującego zawodnika. Można go wesprzeć bezinteresownie, ale można też dzięki niemu zareklamować swoją instytucję lub firmę. Zawodnik jest otwarty na współpracę. Reklama może pojawić się zarówno na koszulkach i bluzach, w których Michał będzie występował jak i na jego profilu facebookowym.

Można z nim kontaktować się poprzez profil facebookowy oraz telefon 660-561-761.

[PP]

 

Bear