Sparing Zagłębie Sosnowiec – Górnik Piaski

Mecz charytatywny (11)24 lutego o godzinie 17  w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sosnowieckie Zagłębie podejmuje czwartoligowego Górnika Piaski Czeladź.

Mecze sparingowe rządzą się swoimi prawami i nie zawsze wynik jest tu najistotniejszy, dlatego też kibice nie przywiązują szczególnej wagi do porażek w meczach kontrolnych. Drużyny są często na różnym etapie przygotowań, z różną liczbą testowanych graczy. W sparingach próbuje się też nowych ustawień i kombinacji rozegrania stałych fragmentów. W meczach kontrolnych szansę dostają też dublerzy. W latach ubiegłych bywało również, że sosnowiczanie grali dwa sparingi w ciągu jednego dnia.

Przed Zagłębiem trudna runda. Poza meczami w pierwszej lidze (na dzień dobry wyjazdy do Suwałk 04.03 i Gdyni 11.03) w półfinale Pucharu Polski na Zagłębie oczekuje już aktualny Mistrz Polski Lech Poznań. Pierwszy mecz w Poznaniu już 15 marca, rewanż na Ludowym 5 kwietnia.

Tymczasem polecamy obejrzenie sparingu z Górnikiem Piaski. Będzie okazja przyjrzeć się nowym nabytkom sosnowieckiej drużyny. Początek meczu o 17. Wstęp wolny.

[PP]

Bear