Męską drużyna KS Czarni Sosnowiec już w grze – pierwszy mecz wygrała 6:0!

Czarni Sosnowiec – Jedność Strzyżowice 6-0

Dzięki staraniom grupy pasjonatów, którzy zaangażowali swój czas i pieniądze na piłkarskiej mapie Polski na stadionie im. Jana Ciszewskiego ponownie pojawiła się męska drużyna piłki nożnej. Nie od dziś wiadomo, że Czarni Sosnowiec to klub z ogromnymi tradycjami, jednak głównie w dziedzinie piłki nożnej kobiecej, że wspomnimy tylko dwunastokrotne zdobycie mistrzostwa Polski. Kilka lat temu zrezygnowano z piłkarskiej sekcji piłki nożnej mężczyzn, która w ostatnim czasie swego istnienia najczęściej balansowała pomiędzy czwartą ligą a klasą okręgową. Teraz historia Czarnych pisana jest od nowa. Jak będzie tym razem?

Za drużynę odpowiada trener Sławomir Chodor, który do pierwszego B-klasowego meczu z Jednością Strzyżowice desygnował następujących zawodników (skład wyjściowy): Częstochowski, Lisek, Ptaszek, Konowalczyk, Sobczak, Pałasz, Moch, Musiał, Bzura, Słabosz, Zudin, (rezerwa): Dyjas, Pietruczuk, Paczyński, Łoboda, Trela, Kotapka, Guzik. Debiut ułożył się od początku dobrze, gdyż już na początku spotkania po faulu przed polem karnym na zawodniku Czarnych bramkarz gości ujrzał czerwoną kartkę i od tego czasu gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. Później okazało się, że Jedność kończyła mecz będzie w dziewiątkę, gdyż za niesportowe zachowanie boisko opuścił kolejny gracz. Wynik końcowy 6:0 dla Czarnych jest z pewnością sukcesem sosnowieckiej drużyny, pamiętać trzeba jednak o tym, że niemal cały mecz Czarni grali z przewagą.

Z cała pewnością zespół czeka jeszcze wiele pracy, ale widząc zapał drużyny i osób z nią współpracujących wierzymy, że kolejne mecze przy Alei Mireckiego będziemy oglądać pełne walki i sportowej rywalizacji. Teraz drużynę Czarnych czeka trudny wyjazdowy mecz z rezerwami Górnika Wojkowice. Następne spotkanie w Sosnowcu z UKS Sławków. O dokładnym terminie meczu informować będziemy na naszym profilu facebook. 

[PP] 

 

Bear