Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 16.08.2013 godz. 18:30

Na początek nieco historii. Zima 1999 roku, Dębica. W sparingowym meczu Zagłębie pokonało 1:0 Wisłę Kraków, która była wtedy murowanym kandydatem do tytułu Mistrza Polski. Zespół w którym grało kilku aktualnych reprezentantów Polski, zwany wówczas Dream Teamem musiał uznać wyższość czwartoligowca z Sosnowca. Drużynę Wisły, podobnie jak dziś prowadził wówczas Franciszek Smuda, a grali w niej m.in. byli gracze Zagłębia Tomasz Kulawik i Ryszard Czerwiec. W Zagłębiu zagrało wówczas dwóch obecnych szkoleniowców naszego klubu Mirosław Kmieć i Artur Derbin.
W lutym tego roku Zagłębie w meczu sparingowym podejmowało Wisłę. Trenerem Wisły był Tomasz Kulawik, szkoleniowcem Zagłębia Mirosław Kmieć. Zagłębie wygrało ten mecz 2:1, a oba gole strzelił Tomasz Szatan.
Można powiedzieć, że w obydwu tych przypadkach były to tylko mecze kontrolne, ale…Z drugiej strony na podstawie meczów sparingowych dobierane są składy na ligę, na podstawie tychże gier dokonywane są transfery, a znawcy piłki nożnej typują swoich przedsezonowych faworytów… Tyle historii, teraz czas wrócić do rzeczywistości.

W piątek 16.08.2013 odbędzie się arcyciekawie zapowiadające się spotkanie w ramach rozgrywek o Puchar Polski Zagłębie – Wisła. Aby podnieść rangę tych rozgrywek i zwiększyć zainteresowanie kibiców postanowiono, że mecze 1/16 Pucharu Polski odbędą się w weekend. Faworytem jest zespół z Krakowa, który występuje w T-Mobile Ekstraklasie. Sosnowiczanie grają w tym sezonie w kratkę. Po bardzo dobrych występach w ramach Pucharu Polski (2:0 z Concordią Elbląg, 4-1 z Wartą Poznań, obydwa mecze w Sosnowcu) przyszła wyjazdowa porażka w lidze z Wartą 0:3. W kolejnych dwóch meczach ligowych Zagłębie pokonało u siebie Błękitnych Stargard Szczeciński 1:0 i przegrało na wyjeździe 0:1 z Górnikiem Wałbrzych. Na takie mecze jak ten z Wisłą nie trzeba specjalnie mobilizować ani piłkarzy, ani kibiców – wszyscy chcą wypaść jak najlepiej na tle rywali. Jako kibice możemy spodziewać się niezwykłych emocji. Ten mecz może pokazać na jakim etapie znajduje się nasza drużyna, czy stać ją na walkę z potencjalnie lepszym rywalem.
Organizatorzy zachęcają do zakupu biletów w przedsprzedaży, dzięki temu unikniemy stania w kolejce w dniu meczu. W przedsprzedaży bilety można kupić w klubie oraz w Sklepie Kibica.

Ceny biletów na mecz z Wisłą:

Dzieci do lat 6 (włącznie) – wstęp bezpłatny

Kobiety – 5 zł (trybuna kryta i odkryta)

Bilet normalny trybuna odkryta – 9 zł

Bilet normalny trybuna kryta – 16 zł

W IMIENIU ORGANIZATORÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SYMPATYKÓW PIŁKI NOŻNEJ. Początek meczu o 18:30.

[PP]

Bear