Przez Puszczę do I ligi

Zagłębie Sosnowiec ma niebywałą okazję wyrwania się w drugoligowej matni. W przypadku remisu lub zwycięstwa sosnowiczan nasi gracze mają awans zapewniony. Jedyny kłopot to fakt, że nasi piłkarze nie lubią takich prostych rozwiązań.

Jak pokazała runda wiosenna gracze Zagłębia często robili wiele, by emocje sięgały zenitu do ostatniej minuty meczu. Wiele z nich rozstrzygało się pomiędzy 80 a 90 minutą meczu. Niejednokrotnie Zagłębie przeważało w meczu, traciło nagle gola i brało się do odrabiania strat. Często się to udawało, czego efektem jest pozycja lidera II ligi, która jednak jest bardzo cienkimi nićmi szyta. Awansować może aż sześć drużyn, minimalne różnice punktowe sprawiają, że będzie to najbardziej emocjonująca kolejka I ligi od lat.

Zagłębie ma zadanie niełatwe, będzie chciało wygrać mecz z zespołem Puszczy. Niepołomice, której do pozostania na szczeblu II ligi potrzebny jest tylko punkt. Może okazać się bardzo niewygodnym rywalem. Czy Zagłębie Sosnowiec przedrze się przez tę Puszczę i sprawi wielką radość swoim kibicom? Przyjdź i przekonaj się sam.

Początek niedzielnego meczu (07.06) o godzinie 16. Organizatorzy spodziewają się kompletu widzów.