Pożegnanie Lotto Ekstraklasy w Sosnowcu, czyli Zagłębie – Korona Kielce

We wtorek 14 maja odbędzie się ostatni mecz Zagłębia w Lotto Ekstraklasie na własnym boisku. Na Stadionie Ludowym ujrzymy zespół Korony Kielce, klubu który dość szybko zapewnił sobie utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. 

Na rozliczanie winnych i pomysły na to, aby wrócić do najwyższej ligi przyjdzie jeszcze czas, ale już dziś widać gołym okiem, że klub piłkarski aspirujący do gry w Lotto Ekstraklasie nie może opierać się na piłkarzach z łapanki, sprowadzanych czasem tylko na pół sezonu. Nie może być tak, że piłkarze Zagłębia są tylko z nazwy piłkarzami z Sosnowca, bo pochodzących z naszego miasta graczy w kadrze jest niewielu i nie stanowią oni realnej siły zespołu. Nagle w Sosnowcu nie można wychować piłkarza? W klubie, gdzie szkolenie trwa od wieku niemal przedszkolnego? To temat tak rozległy, że wymaga osobnego artykułu.

Faktem jest, że nasze Zagłębie ma przed sobą dwa ostatnie mecze w lidze, wspomniane spotkanie w Sosnowcu z Koroną oraz wyjazdowy mecz w Płocku, z tamtejszą Wisłą. Bardzo byśmy chcieli, żeby w tych ostatnich meczach nasze Zagłębie pokazało charakter, tak aby o naszym klubie mówiło się, że mimo degradacji piłkarze grają do końca dla kibiców. Czy tak będzie zobaczymy już we wtorek i w sobotę.

Zachęcamy do przyjścia na ten ostatni mecz w Sosnowcu i dopingowania naszego zespołu. Początek wtorkowego meczu z Koroną Kielce o 20:30.

[PP]

Bear