Potrójne uderzenie, czyli sztuki walki w Sosnowcu

Stacja Sosnowiec (22)W piątkowy wieczór w sosnowieckiej restauracji “Stacja Sosnowiec” odbył się wieczór, który zgromadził miłośników sportów walki. Gośćmi specjalnymi kolejnego Spotkania Sympatyków Sosnowca byli Martyna Bierońska, Marian Jasiński i Cezary Podraza.
Na początku organizatorzy poprosili gości, aby Ci spróbowali opowiedzieć o początkach swoich karier zawodniczych. Trzeba z góry dodać, że kariery te były, a w przypadku Pani Martyny nadal są nietuzinkowe. Sukcesy na mistrzostwach świata to ich dzień powszedni. Kilka z trofeów zdobytych przez Martynę Bierońską mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć, ale również przekonać się ile ważą. Cezary Podraza opowiadał o tym, że przygodę ze sportem zaczął od judo. Opowiadał też o swoich najtrudniejszych walkach zawodowych. Od Mariana Jasińskiego dowiedzieliśmy się niemal o całej historii klubu “Budowlani”, o chwilach trudnych i o takich, które wspomina miło. Usłyszeliśmy, że jeśli chodzi o liczbę szkolonych zawodników to w Sosnowcu “Budowlani” mogą równać się tylko z “Zagłębiem”. Przy okazji tego porównania Pan Marian uzmysłowił słuchaczom jaka przepaść finansowa dzieli obydwa te kluby pomimo podobnej ilości szkolonej młodzieży. Dowiedzieliśmy się także, że “Budowlani” mają swoje filie w kilku dzielnicach Sosnowca, a także w Mysłowicach.
Dziś każdy z gości piątkowego spotkania zajmuje się szkoleniem młodzieży, przekazując swoją ogromną wiedzę kolejnym pokoleniom. Również na tym koncie mają ogromne sukcesy. Nie ma wiele przesady w tym, że z każdych zawodów wracają z “wiaderkami medali”. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć przykładowe walki, a także wzniosłe chwile dekoracji medalami. Niezwykle widowiskowe są zdjęcia z pojedynków, które okazję mieliśmy podziwiać.
Jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki to polecamy dwa adresy. Pierwszy to Ostrogórska 21, czyli miejsce gdzie szkoli swoich następców Cezary Podraza. Drugi adres warty uwagi to 1 Maja 23, czyli siedziba klubu “Budowlani”. Do tematu naszych sportowych klubów szkolących zawodników sztuk walki będziemy wracać na naszych łamach.
[PP]

Bear