Piotr Tomsia nowym szkoleniowcem Zewu

Zew SosnowiecJak udało nam się dowiedzieć w dniu wczorajszym obowiązki trenera A-klasowego Zewu przestał pełnić Grzegorz Strzelec. Jego miejsce zajął doskonale znany zagłębiowskim fanom piłki nożnej Piotr Tomsia.

Piotr Tomsia zaczynał przygodę w dorosłej piłce od debiutu w II ligowym wówczas Zagłębiu Sosnowiec w 1992 roku. Niestety klub spadł do III ligi, w której ostatecznie nie wystartował. Rolę pierwszej drużyny przejął wtedy zespół rezerwowy występujący w klasie okręgowej. Grał w nim też Piotr Tomsia. Niestety nie były to dobre czasy dla piłki w Sosnowcu i zawodnik ten dość szybko znalazł klub na wyższym poziomie rozgrywek. Grał m.in. w CKS Czeladź, GKS Tychy i Przemszy Siewierz. W ostatnich latach Piotr Tomsia zajął się też szkoleniem piłkarzy. W Zewie pracował już jako trener dwukrotnie, raz w latach 2011-2013 oraz wraz z Arturem Durzyńskim w rundzie wiosennej sezonu 2015-2016. Aktualnie prócz pracy w Zewie Piotr Tomsia trenuje młodych adeptów piłki nożnej w Zagłębiu Sosnowiec.

Zew Sosnowiec po ośmiu kolejkach sosnowieckiej A-klasy zajmuje 16 miejsce z dorobkiem zaledwie 4 punktów. Okazją do przełamania złej passy będzie już najbliższy wyjazdowy mecz z Ostoją Żelisławice. Życzymy powodzenia nowemu trenerowi i samych sukcesów sportowych.

[PP]

 

 

Bear