O Zagłębiu z Józefem Gałeczką i Leszkiem Baczyńskim

Gałeczka BaczyńskiW najbliższy piątek (22.01) w Stacji Sosnowiec (ul.Teatralna 9) odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Tym razem tematem przewodnim będzie historia piłkarskiego klubu Zagłębie Sosnowiec. Gośćmi specjalnymi będą Józef Gałeczka i Leszek Baczyński.
Józef Gałeczka to legenda zagłębiowskiej piłki, który czynnie uczestniczył w największych sukcesach Zagłębia. Znakomity były piłkarz sosnowieckiego klubu, król strzelców polskiej ligi, osiemnastokrotny reprezentant Polski. Józef Gałeczka to również znakomity szkoleniowiec, który wraz z Zagłębiem świętował zdobycie Pucharu Polski.
Leszek Baczyński to również były piłkarz i trener, ale do historii polskiej piłki przeszedł jako prezes, który reaktywował Zagłębie i wydobył je z piątoligowej otchłani. To między innymi dzięki niemu dziś Zagłębie istnieje i jest uznaną marką w kraju. Dziś Pan Leszek jest Honorowym Prezesem Zagłębia.
Obydwaj panowie pracowali wspólnie w charakterze szkoleniowców Zagłębia, łączy ich także przyjaźń.
Podczas spotkania będzie okazja wspominać lata świetności sosnowieckiej piłki nożnej, a także te lata najchudsze, które miejmy nadzieję już nie powrócą. Będzie okazja dowiedzieć się o kulisach dawnych sukcesów Zagłębia.
Przypomnijmy, że Stacja Sosnowiec to lokal gastronomiczny, w którym cyklicznie odbywają się Spotkania Sympatyków Sosnowca. Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Grzegorz Onyszko i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec, o historii browarów sosnowieckich, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich i sportach walki.
Zapraszamy serdecznie. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.
[PP]

Bear