Lodowisko przy Urzędzie Miasta nie tylko dla najmłodszych

DSCN5059We wtorek 15 grudnia rozpoczęło swoją działalność lodowisko pod sosnowieckim Urzędem Miasta.

Inauguracja była uroczysta, rozpoczęło się od przywitania adeptów zabawy na lodzie przez prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego. Prezydent wyraźnie zadowolony ze startu ślizgawki zachęcał do korzystania z niej nie tylko mieszkańców Sosnowca, ale też ościennych miast. Osobiście nie odważył się by spróbować swoich sił na lodzie. Być może będzie jeszcze ku temu okazja, w końcu cała zima przed nami.

Zamiast tego na tafli zobaczyliśmy trzy świetnie wyszkolone adeptki jazdy figurowej na lodzie, które przy dźwiękach muzyki dały pokaz kunsztu, prezentując swoje programy taneczne. Po nich na tafli pojawili się hokeiści Zagłębia Sosnowiec, zarówno Ci z pierwszej drużyny występującej w Ekstralidze jak i młodzi adepci tej dyscypliny. Po kilkuminutowym pokazie manewrów z krążkiem tafla została oddana mieszkańcom. I tu najsprytniejsi okazali się Ci, którzy mieli swoje łyżwy, gdyż to oni pierwsi wjechali na lód i mając jeszcze dużo miejsca starali się go profesjonalnie przetestować. Kolejka do wypożyczalni łyżew zapowiadała, że wkrótce na lodowisku zagęści się od chętnych na pierwsze jazdy. Tak też się stało, stopniowo przybywający uczestnicy zabawy nie przeszkadzali sobie jednak nawzajem i obok rozpędzonej młodzieży swoje pierwsze kroki stawiali przedszkolaki.

Co do samej tafli to jest ona stosunkowo pojemna, gdyż ma wymiary 22×18 metrów. Lodowisko czynne jest w godzinach 9-21, z godzinną przerwą na konserwację lodu (15-16). Wstęp do godziny 15 wynosi zaledwie 1 zł, po godzinie 16 – 2 zł. Łyżwy można wypożyczyć w cenie 2 zł. Zachęcamy gorąco do skorzystania z tej niezwykłej oferty rozrywki.

[PP]

Bear