Koniec gościnności Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 18.04.2012 godz.17

Stolica Zagłębia Dąbrowskiego od dawna słynie z gościnności. To tu kres swej tułaczki znajdowali robotnicy na przełomie XIX i XX wieku. Powstawało nowe miasto, chętnie przyjmowano nowych mieszkańców, ciągle potrzeba było rąk do pracy. Rozkwitał przygraniczny przemysł i handel.

Nie inaczej było w okresie międzywojennym. Młode miasto się rozrastało, powstawały kolejne zakłady pracy, do Sosnowca wciąż napływała ludność z terenów wiejskich. Sosnowiec stał się miejscem ukrycia dla uchodźców z powstań śląskich, chętnie udzielaliśmy gościny naszym rodakom zza Brynicy.

Tradycje gościnności nie zostały zachwiane także po drugiej wojnie światowej. Dalszy napływ ludności chętnej zamieszkać na terenie dzisiejszego Sosnowca następował niemalże do końca PRL-u.

Dziś sosnowieckie tradycje gościnności stara się podtrzymać zespół drugoligowego Zagłębia Sosnowiec. W dwóch kolejnych meczach na własnym boisku sosnowiczanie obdarowali zespoły gości kompletem punktów. Trzeba przy tym dodać, ze rywale – delikatnie mówiąc – nie byli tuzami tych rozgrywek. W tym samym okresie nasi gracze potrafili zremisować w meczach wyjazdowych z Chrobrym Głogów, GKS Tychy, czy ostatnio z Bytovią Bytów, czyli zespołami ze ścisłej czołówki drugoligowej tabeli. Wygląda więc na to, że zespół Zagłębia ma duży potencjał, powinien tylko zacząć z niego bardziej korzystać, szczególnie w meczach u siebie.

Kolejna okazja do zdobycia trzech punktów już środę 18.04.2012, do Sosnowca przyjeżdża wicelider z Legnicy. Jesienią Miedź wygrała 2:0. Nadszedł czas na rewanż. Początek spotkania o godzinie 17.

Zapraszamy serdecznie kibiców a do piłkarzy apelujemy – WYSTARCZY TEJ GOŚCINNOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bear