Kolejne ogromne sukcesy Budowlanych Sosnowiec

BudowlaniBudowlani Sosnowiec to klub, którego podopieczni przywożą z każdej imprezy worki pełne medali. Podobnie było podczas wielkiej imprezy, która odbyła się 9 kwietnia w Katowicach. Zawodnicy Budowlanych zdominowali zawody mimo obecności zawodników z całego kraju to w zasadzie poza kilkoma wyjątkami większość walk finałowych odbywała się z udziałem dwóch podopiecznych sosnowieckiego klubu.

W Mistrzostwach Polski Juniorów startowało 7 zawodników z naszego klubu. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczyli Piotr Kokosza (66 kg), Mateusz Osiak (60 kg) i Kaja Orzechowska (70 kg). Srebrne medale wywalczyli Mateusz Malicki (66 kg), Marcin Rosa (73 kg), Karol Czerwiński (+81 kg). W Klasyfikacji Drużynowej Juniorów nasz klub zajął pierwsze miejsce.
W Mistrzostwach Polski Seniorów udział wzięło 24 zawodników z naszego klubu. Złote Medale i tytuł Mistrza Polski wywalczyli:
Agnieszka Bergier-Karkosz (49 kg)
Martyna Bierońska (55 kg)
Marta Walotek (62 kg)
Justyna Sitko (+70 kg)
Należy dodać iż na 5 kategorii wagowych kobiet nasze zawodniczki wygrały 4 z nich.
Kolejne złote medale:
Jakub Sennik (56 kg)
Jakub Sobczak (69 kg)
Mateusz Duran (85 kg)
Dobrzyński Tomasz (94 kg)
Riss Rafał (+94 kg)
Na 6 kategorii wagowych mężczyzn zawodnicy Budowlanych wygrali 5.

Daniel Jędrycha (77 kg)

Klub Budowlani Sosnowiec z 13 medalami wywalczył tytuł Mistrza Polski drużynowo! Należy dodać, iż druga w klasyfikacji drużyna zdobyła jedynie 2 medale.

Równocześnie z Mistrzostwami Polski odbywał się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do Kadry Polski w konkurencji Ne waza (brazylijskie Ju-Jitsu). Z naszego klubu wystartowało 8 zawodników. W juniorach zwyciężył Mateusz Osiak (60 kg)
Mateusza Sporysa (69 kg).

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski Seniorów w fightingu została Martyna Bierońska.
Najlepszą zawodniczką Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Ne waza została również Martyna Bierońska.
Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw Polski Juniorów w fightingu został Piotr Kokosza.

W Ju-Jitsu rozgrywane są trzy konkurencje FIGHTING czyli walka, NE WAZA (brazylijskie Ju-Jitsu walka w parterze) i DUO SYSTEM (forma pokazu samoobrony).
W konkurencji duo system zwyciężyły Magdalena Giec i Monika Sokołowska.

Budowlani to najlepszy i najbardziej wszechstronny klub w Polsce w Ju-Jitsu, ponieważ potrafimy wychować Mistrzów Polski we wszystkich trzech konkurencjach sportowych rozgrywanych w Ju-Jitsu. Sukcesy sportowe Budowlanych są zasługą całego sztabu trenerskiego klubu. Miejmy nadzieję, że tak wspaniałe szkolenie zostanie zauważone w Sosnowcu przez władze i sponsorów.