Jerzy Pryga Akademickim Mistrzem Polski

 

Przedstawiciele sportów walki w Sosnowcu przyzwyczaili nas do tego, że często odnoszą sukcesy. Miło nam poinformować, że mamy kolejną bardzo dobrą wiadomość dla sympatyków karate.  Zawodnik Sosnowieckiego Klubu Karate Jerzy Pryga został Akademickim Mistrzem Polski!

W sobotę 11 maja 2019 roku w Krakowie odbyły się VI Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. W zawodach uczestniczyła setka karateków. Jerzy Pryga zdobył złoto w kategorii minus 80 kg. Szef klubu Shihan Eugeniusz Dadzibug występował w tym turnieju w roli sędziego, zaś sekundantem Jerzego Prygi był Sensei Piotr Moik. W zeszłym roku w tych zawodach nasz zawodnik wywalczył w kumite wicemistrzostwo Polski.

Na stronie internetowej przeczytać możemy, że działalność klubu, to przede wszystkim edukacja dzieci i młodzieży, których rodzice stawiają na wychowanie w duchu prawdy i szacunku dla starszych. Ta idea towarzyszy w zajęciach od początku. Droga, którą kroczą uczniowie, to kolejne historie tysięcy adeptów osiągających sukcesy w sporcie i w codziennym życiu. Jednak S.K.K. to nie tylko karate. Otoczony wysokim żywopłotem, zadbany acz skromny obiekt, potrafi ująć każdego, kto chce poprawić swoją kondycję lub zdrowie. Klub prowadzi zajęcia dla wszystkich kategorii wiekowych, oferując treningi:
-karate,
-fitness, trening funkcjonalny, trening personalny
-jogi

W klubie znajduję się również klimatyzowana siłownia. W okresie wakacji i ferii zimowych, organizowane są wspaniałe obozy, będące okazją do sportowego wypoczynku w duchu japońskiego kyokushin, a także nieodpłatne Akademie Karate.

Treningi prowadzone są przez profesjonalną kadrę instruktorów pod nadzorem mistrzów:

Shihan Eugeniusz Dadzibug 6 Dan
v-ce mistrz Świata (Osaka 2001), finalista mistrzostw świata w kat. open w Tokyo, mistrz Europy (Grecja – Volos 1996), v-ce mistrz Europy (Węgry – Bukareszt 1995), zdobywca pucharów Europy (Sholonok 1991, Katowice 1993), wielokrotny mistrz Polski. Odznaczony przez Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie złotym (1996) oraz srebrnym (1995) medalem za wybitne osiągnięcia sportowe. Laureat nagrody sportowca miasta Sosnowca w 1995 roku oraz Trenera Roku 2017. W roku 1998 trenował w legendarnej szkole Sosai Masutatsu Oyama 10 Dan – Honbu w Toko. 

Sensei Małgorzata Dadzibug 3 Dan
v-ce mistrzyni Europy w 2000 i 2002 r., finalistka mistrzostw Świata w Nowym Yorku w 1996 roku, kilkukrotna wicemistrzyni Europy, kilkunastokrotna mistrzyni Polski w kata, kilkukrotna wicemistrzyni w kumite, 1 miejsce w kata i kumite na Pucharach Polski, kilkunastokrotna Mistrzyni Śląska w kumite i kata. Odznaczona dwukrotnie nagrodą miasta Sosnowca przez Prezydenta i Radę Miejską za wyniki sportowe w 2000 i 2004 roku.

Zajęcia dla:
wszystkich grup wiekowych i stopni wtajemniczenia.
Dla dzieci od 4 roku życia, młodzieży, dorosłych i seniorów,

 • dla grup początkujących,
 • średniozaawansowanych,
 • zaawansowanych,
 • zawodników i instruktorów.

W klubie znajdują się dwie sale sportowe wyposażone w: maty tatami, lustra, drabinki, drążki gimnastyczne, worki, tarczę, makiwarty, kettle itp.

Zajęcia odbywają się w:

 • Sosnowiec: Sosnowiecki Klub Karate ul. Andersa 1a (siedziba klubu)
 • Będzin: III LO im. Norwida ul. 11 Listopada 5, 
 • Będzin: Szkoła Podstawowa nr 13 ul. Rewolucjonistów 18 (os. Syberka)
 • Czeladź: Szkoła Podstawowa NR 7 ul. Spacerowa 2

Sosnowiecki Klub Karate Organizuje:

 • egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu i Dan
 • obozy rekreacyjno-szkoleniowe letnie i zimowe
 • seminaria karate kyokushin
 • turnieje, zawody sportowe (Mistrzostwa Polski i Europy)
 • pokazy karate
 • pikniki i imprezy kulturalne

Więcej informacji na temat Sosnowieckiego Klubu Karate możemy znaleźć na stronie klubu.

[PP/Klaudia Pluta/Oficjalna Witryna Klubu][Fot. Mariusz Śliwiński]

Bear