Jakub Arak odszedł z Zagłębia

Jakub ArakJeden z najlepszych graczy Zagłębia ostatnich lat Jakub Arak po dwóch latach gry w Sosnowcu podpisał trzy letni kontrakt z Ruchem Chorzów.

Jakub Arak w Zagłębiu zadebiutował w roku 2014 dzięki współpracy sosnowieckiego klubu z Legią Warszawa. Do czasu gry w drugoligowym wówczas Zagłębiu Arak występował w rezerwach Legii. W Sosnowcu bardzo szybko stał się ulubieńcem kibiców, stał się prawdziwą maszynką do strzelania goli. Dzięki swojej skuteczności w lidze (strzelił 17 goli) miał szansę zasmakować gry w reprezentacji Polski. W znacznej mierze Kubie Arakowi możemy zawdzięczać to, że Zagłębie awansowało do pierwszej ligi. Na zapleczu Ekstraklasy było już trudniej ze zdobywaniem goli, w zasadzie do końca sezonu nie udało się odzyskać formy i skuteczności z drugiej ligi, mimo to nadal Jakub Arak był wyróżniającym się graczem. W sezonie 2015/2016 zdobył 8 goli i wraz z sosnowieckim klubem zajął trzeci miejsce, co jak na beniaminka tych rozgrywek jest ogromnym sukcesem. Do tego dochodzą dobre występu w ramach rozgrywek o Puchar Polski, gdzie Zagłębie doszło aż do półfinału.

Historia występów Jakuba Araka w Zagłębiu przynajmniej na jakiś czas się dobiegła końca. Dziękując młodemu, sympatycznemu i ambitnemu zawodnikowi za jego postawę podczas gry w Sosnowcu życzymy mu jednocześnie sukcesów w dalszej karierze.

[PP]

Bear