I Halowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków już za nami. To jedna z nielicznych imprez, w której każdy z uczestników jest jednocześnie zwycięzcą. Taką formułę rozgrywek wybrali organizatorzy i jak się bardzo szybko okazało był to pomysł przedni. Na parkiet sosnowieckiej hali przy ul. Żeromskiego wybiegło osiem drużyn. Oprócz drużyny gospodarzy, czyli Sportowy Świat Sosnowiec zagrały zespoły AF Silent Dąbrowa Górnicza, Football Academy Zawiercie, Siódemka Tychy, UKS Grom Tychy, Wyzwolenie Chorzów, Gwiazda Ruda Śląska oraz AP Silesia Mysłowice. Składały się one z zawodników zbliżonych do siebie wiekiem, choć zróżnicowanych pod względem poziomu wyszkolenia. W wielu przedszkolnym każdy miesiąc treningu czyni wielką różnicę. Po niektórych młodych drużynach widać było, że grają ze sobą już od dawna.
Jak już wspomniałem gospodarzem imprezy był zespół Sportowy Świat Sosnowiec pod przywództwem szkoleniowców Miłosza Bujaka i Mariusza Grząby. Nasz młody zespół grał niezwykle ambitnie, starając się jak najlepiej wypaść przed swoją publicznością. Pierwsza faza turnieju to były mecze każdy z każdym w ramach swojej 4 zespołowej grupy, następnie w wyniku konsultacji trenerów zespoły podzielono pod względem poziomu zaawansowania piłkarskiego rzemiosła. Wielkie słowa na pewno mobilizowały tych młodych graczy, nie można jednak zapominać, że zawody te to przede wszystkim zabawa. A zabawa tego dnia była przednia. Dzięki znakomitej organizacji młodzi piłkarze nie mieli czasu się nudzić. Przerwy pomiędzy występami ograniczone były do minimum, a poza tym organizatorzy zapewniali liczne atrakcje. Młodzi adepci futbolu zaprezentowali się na ogromnym telebimie, co na wielu z nich zrobiło duże wrażenie. Podczas przerwy zawodnicy otrzymali poczęstunek, pizzy nie zabrakło dla żadnego młodego sportowca.
Imprezę uroczyście otworzyli, a na końcu imprezy wręczyli nagrody wiceprezydent Sosnowca – Arkadiusz Chęciński, Prezes sosnowieckiego PZPN – Józef Grząba, Dyrektor MOSiR – Rafał Łydek oraz Jan Benigier, znakomity niegdyś zawodnik, reprezentant Polski w piłce nożnej. Nagrodami dla zawodników były okolicznościowe medale oraz dyplomy i słodycze, a dla każdej z drużyn puchar. Dzieci długo pozowały do zdjęć ze swoimi zdobyczami.
Turniej zorganizowano przy wydatnej pomocy miasta Sosnowca oraz PZPN Podokręg Sosnowiec.
Na imprezie pojawiło się wiele gości. Najważniejsi byli oczywiście młodzi sportowcy, uczestnicy turnieju. Poza nimi licznie przybyli ich rodziny i znajomi. Wśród widzów i graczy panowała opinia, że rozgrywki zorganizowano na bardzo dobrym poziomie, a cała impreza jest warta kontynuacji. Wszyscy sprawiali wrażenie bardzo zadowolonych. Miejmy nadzieję, że to nie ostatni raz oglądaliśmy w hali MOSiR-u młode piłkarskie talenty.

Sosnowiecki zespół wystąpił w składzie:

Damian Lekstan, Szymon Kowalczyk, Dawid Wierzbicki, Agata Kasprzyca, Szymon Kasprzyca, Filip Ruminski, Łukasz Kretek, Kuba Kulawik, Julia Ptak, Natan Wolski, Oliwier Badoń, Filip Świątek, Bartosz Wiśniowski, Mateusz Miedziński. Trenerzy Mariusz Grząba i Miłosz Bujak.

W związku z pytaniami dotyczącymi możliwości zapisania dziecka do szkółki Sportowy Świat podajemy adres strony internetowej na której można znaleźć kontakt z trenerami oraz uzyskać wszelkie potrzebne informacje. Z pewnością warto zainteresować dzieci sportem od najmłodszych lat, nawet jeśli miałoby mieć to tylko wymiar amatorski.  http://sportowy-swiat.net.pl/

[PP]

 

Bear