Gwiazdy Płomienia Sosnowiec w Stacji Sosnowiec

Płomień 1W piątek 3 czerwca w restauracji Stacja Sosnowiec (ul.Teatralna 9) odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Tym razem rozmawiać będziemy o czasach świetności siatkarskich zespołów Płomienia Milowice. Swoją obecność zapowiedziało aż siedmioro zawodników, bardzo ważnych dla historii tego klubu.

W piątkowy wieczór przyjdzie się nam spotkać z legendami Płomienia. Będzie Halina Kazimierczak Skorek, Marian Kardas, Zbigniew Zarzycki, Jarosław Szopa, Wojciech Jaroszewski, Krzysztof Kasprzyk i Janusz Kapka. Będziemy rozmawiać o największych sukcesach sosnowieckiej siatkówki, spróbujemy się też dowiedzieć, czym zajmują się dziś dawne gwiazdy Płomienia. Jak to było w czasach, gdy o sile polskiej reprezentacji decydowali zawodnicy z Sosnowca? Jaka atmosfera panowała wówczas w niewielkiej hali w Milowicach? Będzie też okazja zadawać pytania i zrobić sobie wspólne zdjęcie z gośćmi.

Przypomnijmy, że Stacja Sosnowiec to lokal gastronomiczny, w którym cyklicznie odbywają się Spotkania Sympatyków Sosnowca. Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Artur Ptasiński, Mieczysław Klein, Dariusz Nawrot, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Janina Kapuścik-Witek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Paweł Duda, Józef Gałeczka, Leszek Baczyński, Grzegorz Onyszko, Tomasz Służałek, Dariusz Szczubiał i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec oraz o jego żywych legendach, o historii browarów sosnowieckich, poznaliśmy losy Basi i Izabeli na tle sosnowieckich realiów, o sukcesach sosnowieckiej koszykówki, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Powstaniu Styczniowym w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o Maczkach w latach międzywojennych, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec”, „Puder i pył” i „TAL”, a także o cerkwiach sosnowieckich i sportach walki.
Zapraszamy serdecznie. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

[PP]

Bear