Gwiazdy Legii Warszawa zagrają z Zagłębiem!!!

Plakat Legia ChampionsW sobotę 11 czerwca na Stadionie Ludowym (ul.Kresowa 1) zmierzą się oldboje Zagłębia Sosnowiec z drużyną Legia Champions! Warszawiacy do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przyjadą w składzie przypominającym o czasach, gdy Legia walczyła w Lidze Mistrzów.

Okazją do rozegrania meczu jest obchodzony w tym roku jubileusz 110-lecia Zagłębia i 100-lecia warszawskiego klubu. Legia Warszawa to jedenastokrotny Mistrz Polski oraz osiemnastokrotny zdobywca Pucharu Polski. Ma na koncie też cztery Superpuchary Polski i Puchar Ligi. Na arenie międzynarodowej zagrała w półfinale Pucharu Europy Mistrzów Krajowych (1969/70) oraz w półfinale  Pucharu Zdobywców Pucharów (1990/91). Nie sposób wymienić innych licznych sukcesów Legii, powiemy tylko że klub ten wychował mnóstwo reprezentantów Polski, którzy przez lata stanowili o sile kadry.

Dla nas najważniejsze jest to, że kibice Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa żyją w niezamąconej niczym przyjaźni od wielu już lat, a o tej “sztamie” wiedzą nie tylko wszyscy w Polsce, ale również w środowiskach kibicowskich na całym świecie.  Od kilku lat również obydwa kluby podjęły też ścisłą współpracę, czego efektem są m.in. wypożyczenia do Sosnowca zdolnych młodych graczy, często z reprezentacyjnymi ambicjami oraz wspólna strategia rozwoju drużyn młodzieżowych.

Wróćmy do sobotniego meczu. W zespole gości zobaczymy takich graczy jak Maciej Szczęsny, Grzegorz Szamotulski, Marcin Mięciel, Cezary Kucharski, Jacek Bednarz, Jacek Podbrożny, Leszek Pisz, Zbigniew Mandziejewicz, Jacek Cyzio, Maciej Śliwowski, Marcin Włodarczyk, Jacek Kacprzak, Grzegorz Lewandowski i Radosław Michalski. W Legii zagra prawdopodobnie też Robert Jadczak, który przygodę z dorosłą piłką zaczynał w Zagłębiu, a następnie grał w zespole naszego sobotniego rywala.

Zespół Zagłębia do boju poprowadzą znany przed laty w Sosnowcu duet trenerski Józef Gałeczka i Leszek Baczyński. Na boisko wybiegną m.in. Robert Stanek, Zdzisław Kowalski, Roman Miszczak, Mirosław Wnuk, Ryszard Czerwiec, Maciej Mizia, Maciej Zudin i Jarosław Jajeśniak.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Zagłębia oraz Legii. Początek meczu o godzinie 17. Wstęp wolny.

[PP]

 

 

Bear