Charytatywny mecz hokeja już w sobotę!

Mecz hokejaW najbliższą sobotę na Stadionie Zimowym odbędzie się nietypowa impreza. Na tafli lodowiska pojawią się hokeiści HK Zagłębie Sosnowiec wraz z Oldbojami oraz kibice Zagłębia Sosnowiec, których wspierać będą osoby związane z piłkarską sekcją naszego klubu oraz piłkarscy oldboje. Wszystko to w szczytnym celu – pomocy dla kibica Zagłębia Piotra Pastusiaka.

30 maja minie rok od tych tragicznych dla Piotra Pastusiaka i jego rodziny wydarzeń. W wyniku urazu doszło do paraliżu górnych i dolnych kończyn. Dopiero co zaczął cieszyć się nowo narodzoną drugą córką, a tu los spłatał figla. Później była skomplikowana operacja, długi okres pobytu w szpitalu w Reptach, kolejne poważne komplikacje zdrowotne, szpital w Sosnowcu i wreszcie upragniony powrót do domu. Od początku wiadomo było, że konieczna będzie długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Aby zebrać na to fundusze grupa znajomych Piotrka, przede wszystkim z Ostrów Górniczych z których pochodzi organizowała szereg mniejszych i większych imprez. Odbyły się kiermasze, festyny, a nawet specjalne Jam Session. Powstała także strona internetowa o Piotrze. Dzięki konsultacjom medycznym (zorganizowanych przez dr Piotra Hałasika) u najlepszych specjalistów w Polsce wiemy, że są szanse na poprawę stanu zdrowia Piotra. Ponieważ dla Piotra bardzo ważne zawsze było Zagłębie również ze strony klubu nie obyło się bez pomocy. Koszulki i inne gadżety podarowane przez zespół Zagłębia sprzedały się podczas festynu w Ostrowach Górniczych za ogromne kwoty. Również dzięki zgodzie prezesa klubu mogła odbyć się zbiórka pieniędzy w czasie jesiennego meczu z GKS Katowice. Aktualnie prowadzona jest akcja propagująca przekazanie na rzecz Piotra 1% podatku. Poniżej prezentujemy dane niezbędne do przekazania tej darowizny.

1 procent Piotr PastusiakJak to często bywa przy tego rodzaju imprezach szczegółowe składy drużyn znane będą dopiero tuż przed meczami. Z “przecieków” wiemy jednak, że wiecu ciekawych graczy pojawi się na lodowisku. Pamiętając, że nie wynik a idea meczu jest najważniejsza zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bilet wstępu, a właściwie cegiełka wspierająca rehabilitację to symboliczne 5 zł.

[PP]

Bear