Anna Wyroślak i jej podróż rowerem przez USA

W sobotę 14.03. w Centrum Informacji Miejskiej odbyło się dwunaste spotkanie z serii “Świat na patelni”. Tym razem tematem imprezy była podróż rowerowa po USA, którą latem ubiegłego roku odbyły dwie pochodzące z Sosnowca siostry Anna i Inga Wyroślak.

Jedna z nich Anna w sposób bardzo przystępny opowiadała o podróży przez kolejne stany USA. Opowieść swoją bogato ilustrowała zdjęciami i filmami. Sam pomysł wydawał się na początku szalony, pokonać na rowerze ponad 600 kilometrów w 22 dni, w dodatku w bardzo zróżnicowanych terenach i warunkach pogodowych. Pomimo, iż nie udało się dotrzymać terminu planowanych 22 dni i tak wyczyn jest godny podziwu, o czym głośno mówili zgromadzenie w CIM słuchacze. Pani Ania opowiadała, że chyba jako pierwsze osoby wjechały do kasyn Las Vegas z rowerami. Spały głównie pod gołym niebem, najczęściej w okolicy stacji benzynowych, podczas całej wyprawy tylko trzy noce spędziły w motelu. Codzienny wysiłek, ciągłe zmierzanie się z wysoką temperaturą, problemy techniczne to prawdziwe wyzwania.  Zwyczajne codzienne czynności, które na codzień wykonujemy w sposób niemal niezauważalny w ekstremalnych warunkach wymagają dużego wysiłku.  Podczas swojej wyjątkowej eskapady były chwile lepsze i gorsze, ale w sumie złożyły się one w wielką przygodę. Pani Ania opowiadała o serdecznych ludziach, jakich spotkały na swej drodze, o amerykańskiej policji, która często zatrzymywała rowerzystki na trasach szybkiego ruchu. Dzięki zdjęciom i filmom mogliśmy podziwiać niezmierzone przestrzenie, piękne góry i doliny, zwierzęta obserwujące podróż obu sióstr.

Panie Inga i Anna planują kolejną wyprawę, tym razem do Australii. Trasa jest niemal trzy razy dłuższa, warunki też mogą okazać się gorsze. Pani Anna obiecała, że jeśli wyprawa dojdzie do skutku, chętnie podzieli się z nami swoimi materiałami i doświadczeniami z niej.

Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia strony, na której można dowiedzieć się więcej o pasji dwóch Pań z Sosnowca.

http://www.sistersonabike.com/inga-i-ania/

[PP]

 

Bear