31.01.2015 V Halowy Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Czesława Uznańskiego

31 stycznia w hali sportowej MOSiR przy ul.Żeromskiego odbędzie się Turniej Halowy Oldbojów – Gwiazd Zagłębia. To już piąta edycja turnieju piłki nożnej, tym razem patronem imprezy jest jedna z największych legend Zagłębia – Czesław Uznański.

Czesław Uznański, niezwykle zasłużony dla Zagłębia najpierw zawodnik, później długoletni trener i działacz. Do historii “Prezes”, bo tak nazywali go koledzy przeszedł strzelając gola Gwardii Bydgoszcz 21 października 1956 roku. Była to pierwsza oficjalna bramka strzelona na wówczas nowym Stadionie Ludowym. W całej karierze piłkarskiej strzelił dla Zagłębia 49 goli w 212 meczach.  Zmarł 19 marca ubiegłego roku w wieku 83 lat.

Turniej zapowiada się nie tylko jako rywalizacja sportowa, ale również jako okazja do spotkania starych znajomych z boiska. W ten dzień byli zawodnicy, a dziś pracownicy różnych klubów jednoczą się znów w pod szyldami swoich dawnych drużyn.

W turnieju oprócz gospodarzy, czyli Zagłębia Sosnowiec zagrają: Bielskie Orły, Warta Zawiercie, Reprezentacja Kielc, Reprezentacja Mszany Dolnej i Dolny Śląsk – Przeworno.

Początek turnieju zaplanowano na godzinę 10. W imieniu organizatorów zapraszamy. Wstęp wolny.

[PP]

 

Bear