24.03.2012 g.18 Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa

Już w najbliższą sobotę inauguracja rundy wiosennej w Sosnowcu. W meczu drugoligowym zmierzą się miejscowe Zagłębia z częstochowskim Rakowem. Dla gospodarzy stawką pojedynku będą nie tylko bardzo ważne ligowe punkty, ale również próba odzyskania zaufania kibiców.

Sytuacja piłkarzy z Sosnowca przed tym meczem nie jest ciekawa. Osiemnaste miejsce nie przynosi chwały tak  zasłużonemu klubowi, jakim jest Zagłębie. Ważne jest to, że realne jest wydostanie się z ligowego dna do bezpiecznej strefy. Szczególnie, że w pierwszym meczu ligowym w tym roku Zagłębie urwało punkt wiceliderowi i to na jego terenie.

Pozytywną informacją jest też to, że w rundzie wiosennej piłkarzy będzie wspierała większa liczba kibiców na stadionie. W przerwie zimowej doszło do porozumienia w tej sprawie o którym już pisaliśmy.

Sobotni mecz z Rakowem ma być początkiem marszu Zagłębia w górę tabeli. Oby tak było. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Zagłębia na mecz sosnowiczan z Rakowem Częstochowa. Stawka wydaje się niewielka – drugoligowe punkty, ale dla Zagłębia te punkty to być, albo nie być na piłkarskiej mapie Polski.

Początek meczu w sobotę o godzinie 18. Prawdziwy sympatyk Zagłębia musi tam być!!!

 

[PP]

 

Bear