Zwierzaki z piekła rodem w Parku Sieleckim

Zwierzaki z piekla rodemW najbliższą sobotę i niedzielę (9-10.07) w Parku Sieleckim odbędzie się wystawa egzotycznych zwierząt zatytułowana “Zwierzaki z piekła rodem”. W te dwa dni w godzinach 15-20 na chwilę będziemy  mogli nie tylko zobaczyć wielu ciekawych przedstawicieli fauny ale także wesprzeć sosnowieckie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Impreza odbędzie się w pobliżu “Wyspy Sielec” nowego miejsca na mapie Sosnowca. W ogromnym skrócie mówiąc “Wyspa Sielec” znajduje się w centralnym miejscu Parku Sieleckiego pobliżu miejsca, gdzie do początku lat 90. stał Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Dziś to miejsce, gdzie odbywają się koncerty i festyny. “Wyspa Sielec” to punkt gastronomicznym, z którego często dochodzą zapachy grilowanych potraw.

Organizatorzy w ten sposób starają się zachęcić sosnowiczan do udziału w imprezie: -“Podczas wystawy, mieszkańcy będą mieli niecodzienną okazję przekonać się, że pupilem może być nie tylko pies lub chomik. Będzie można zobaczyć egzotyczne zwierzęta z wielu zakątków świata i osobiście przekonać się, czy kameleon zmienia kolory, czy wąż jest śliski, a pająk ptasznik poluje na ptaki. Wieloletni pasjonaci terrarystyki Błażej i Marta zaprezentują swoje najlepsze okazy oraz opowiedzą o hodowli i obcowaniu z wężami, skorpionami, pająkami i agamami.

Jak już wspomnieliśmy podczas imprezy w parku pojawią się wolontariusze ze schroniska dla zwierząt w Sosnowcu. Będą oni zbierali zarówno pieniądze jak i karmę czy choćby koce tak przydatne niekoniecznie tylko w okresie zimowym. Nie zabraknie oczywiście podopiecznych schroniska oraz informacji o prawidłowej diecie i postępowaniu ze zwierzętami domowymi.

Serdecznie polecamy imprezę. Wstęp wolny.

[PP]

 

 


Bear