Zbigniew Białas. Spotkanie w Aruko przy kawie i ciastkach

W Sosnowcu rusza nowy cykl spotkań kulturalnych. Tym razem będą to spotkania w kawiarni Aruko, znajdującej się przy Alei Zwycięstwa 5. Pierwszym gościem będzie Zbigniew Białas.
Zbigniew Białas polski literaturoznawca-anglista, profesor nauk humanistycznych, prozaik i tłumacz. Zasłynął regionalną powieścią “Korzeniec” wydaną w 2011 roku, będącą pierwszym tomem tzw. trylogii sosnowieckiej. Teatralna wersja “Korzeńca” doczekała się podobnie jak książka wielu wyróżnień, a także telewizyjnej wersji. Kolejne powieści “Puder i pył”, “Tal”, “Rutka” oraz reportaż “Nebraska” umocnił pozycję Zbigniewa Białasa w świadomości nie tylko Zagłębiaków. Podczas wtorkowego spotkania porozmawiamy o książkach, które się ukazały, ale także o planach literackich naszego gościa.
Spotykamy się 28 maja o godzinie 17:30 w Aruko (Sosnowiec, Aleja Zwycięstwa 5), w kawiarni z której aromat kaw, herbat i ciast roznosi się po całej okolicy.
Na spotkanie zapraszają: Grzegorz Trzepiński (Aruko), Grzegorz Olszowski i Paweł Ptak. Ze względu na pojemność lokalu ilość miejsc ograniczona.
Bear