Zbigniew Białas i jego “TAL” w Stacji Sosnowiec

12179098_814561162028871_622742493_n20 listopada w restauracji Stacja Sosnowiec (ul.Teatralna 9) odbędzie się kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Tym razem gościem honorowym będzie Zbigniew Białas, który opowie o swojej najnowszej książce zatytułowanej “TAL”.

Jest to trzecia po powieściach “Korzeniec” i “Puder i Pył” książka z Sosnowcem w tle. Dla niektórych czytelników to jednak właśnie Sosnowiec jest głównym bohaterem prozy Białasa. Na łamach wspomnianych wyżej dwóch pierwszych powieści czytelnik mógł przenieść się w czasie do dawnego Sosnowca, wczuć się w rolę postaci znanych i anonimowych mieszkańców ówczesnego miasta. Podobnie jest w “Talu”. Nie zdradzajmy jednak zbyt wiele, wszystiego będzie można dowiedzieć się już w piątek.

Przypomnijmy, że Stacja Sosnowiec to lokal gastronomiczny, w którym cyklicznie odbywają się Spotkania Sympatyków Sosnowca. Gośćmi poprzednich spotkań byli m.in. Rafał Bryła, Zbigniew Białas, Zbigniew Leraczyk, Janusz Osiński, Czesław Gałka, Anna Urgacz-Szczęsna, Tomasz Kostro, Franciszek Wszołek, Dariusz Jurek, Mikołaj Dziewiatowski, Cezary Podraza, Marian Jasiński, Martyna Bierońska, Grzegorz Onyszko i Witold Wieczorek. Rozmawiano o czasach gdy powstawało Zagłębie Sosnowiec, o historii browarów sosnowieckich, o latach międzywojennych w Sosnowcu, o Zamku Sieleckim, o wielkich ludziach kultury i sportu rodem z miasta Kiepury, o Teatrze Zagłębia i o powieściach „Korzeniec” i „Puder i pył”, a także o cerkwiach sosnowieckich i sportach walki.
Zapraszamy serdecznie. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

[PP][fot. Grzegorz Olszowski]

 

Bear