Zaproszenie na wernisaż wystawy “Chłopskie widzenie”

22 kwietnia w Galerii Łakomscy (ul.Wyskoa 9) odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej “Chłopskie widzenie”. Na ekspozycję złożyły się prace zagłębiowskich artystów, członków Stowarzyszenia Miłośników Fotografii przy Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

W galerii będzie można oglądać fotografie, które stworzyli Zdzisław Biernaś, Jacek Chmiest, Jerzy Chrapka, Ireneusz Czechowicz, Dawid Jurczyk, Michał Kusiak, Marek Lityński, Wojciech Skórka oraz Zbigniew Zdzienicki. Jednego z miłośników fotografii Michała Kusiaka poprosiliśmy, aby odpowiedział na kilka pytań dotyczących wystawy.

-Kto wpadł na pomysł wystawy?

-Co do pomysłu wystawy (naszego Stowarzyszenia Miłośników Fotografii działająca przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu) to zaproponował nam ją Pan Jurek Łakomski który jest właścicielem Studia i Galerii Łakomscy w Sosnowcu. Ta wystawa będzie drugą naszą grupową wystawą w tej galerii. Rok temu w tym samym czasie wystawiała się “Babska” część stowarzyszenia . W tym roku przyszedł czas na “Męską” część grupy.

-Czy prace prezentowane na wystawie mają jakąś jedną wspólną tematykę?

 

-Jeśli chodzi o tematykę wystawy to nie było kryteriów ponieważ ciężko jest wybrać temat dla 9 osób które wykonują różną fotografię, niektórzy fotografują przyrodę inni architekturę, albo dokument. Dlatego uznaliśmy że damy najciekawsze zdjęcia które wykonaliśmy w ostatnim czasie.

 

-Jakie są kryterium doboru fotografii na wystawę zbiorową? Wyboru dokonuje autor, czy osoba organizująca wystawę?

 

-Zdjęcia do wystawy wybiera autor z pomocą naszego Opiekuna Artystycznego Zbigniew Podsiadło.

 

-Jak długo potrwa prezentacja prac?

 

-Wystawa “Chłopskie widzenie” potrwa około 2 miesięcy. W tym roku Nasze Stowarzyszenie obchodzi 10-lecie, w związku z tym w listopadzie planujemy zorganizować wystawę jubileuszową na którą już dziś zapraszamy.

 

Początek wernisażu o godzinie 18. Zapraszamy. Wstęp wolny.

 

[PP]
Bear