Zagłębiowska Noc Muzealna w Sosnowcu

19 maja w sosnowieckim Muzeum odbyła się kolejna Zagłębiowska Noc Muzealna. Impreza rozpoczęła się od monodramu Barbary Rybałtowskiej pt. „Próba u Poli Negri”. Następnie mieliśmy możliwość obejrzenia pokazu strojów z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Stroje prezentowały uczennice Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. Pokaz był wstępem do nowej wystawy : „Pochodzili z Sosnowca … Ludzie nauki i kultury”. O samej wystawie będziemy pisać w innym miejscu. Ponadto można było zobaczyć stałą wystawę Polskiego Szkła Współczesnego oraz ekspozycje zatytułowane  „Komputer – przyjaciel, czy wróg człowieka” oraz  „Czar starych aut”.

W sobotni wieczór w Muzeum Miejskim były liczne atrakcje dla najmłodszych zwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty modelarskie „ABC Modelarstwa”, gdzie można było się przekonać, w jak prosty sposób kawałek kartki papieru może zamienić się w wieżę Eiffla. Ponadto każde dziecko chętnie kosztowało produktów mlecznych sosnowieckiej firmy Jogser. Był też poczęstunek fundowany przez restaurację Bombaj Tandoori. Po Zagłębiowskie potrawy zalewajkę, pierogi i duszaki ustawiła się długa kolejka.

Na zakończenie odbył się konkurs dla „nocnych Marków” zatytułowany „Znani i mniej znani wybitni sosnowiczanie”. Miło jest zauważyć, ze z roku na rok noce muzealne cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz to, ze oferta placówek kulturalnych w naszym regionie staje się coraz ciekawsza.

[PP]

Bear