Z Pogoni do Milowic wieczorna przechadzka

Powoli, acz systematycznie Sosnowiec staje się atrakcją turystyczną. Przynajmniej dla części mieszkańców naszego miasta, którzy niestrudzenie przemierzają stolicę Zagłębia Dąbrowskiego wzdłuż i wszerz. Okazją do najbliższego spaceru będzie wycieczka zatytułowana “Z Pogoni do Milowic wieczorna przechadzka”.

Wycieczka w środku tygodnia (05.04. środa), w godzinach wieczornych adresowana jest do wszystkich, ale chyba szczególnie do tych, którzy przy okazji weekendowych spacerów piszą pod informacjami posty, że chętnie by poszli, ale w tygodniu. Zobaczymy, czy tym razem ruszą wraz z charyzmatycznym i lubianym przewodnikiem Arturem Ptasińskim. Tym bardziej, że jest prośba by zabrać latarki…

Start wycieczki zaplanowano o godzinie 17, miejscem zbiórki będzie ul.Będzińska 60 i znajdujący się tam Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Przy tym budynku stoi sympatyczna tyranozaurzyca Zuzia i w tym rozpoznawalnym miejscu z pewnością spotkacie Państwo przewodnika.

Dojazd do tego miejsca środkami komunikacji miejskiej: tramwaje nr 21, 24, 27. Autobusy nr 26, 40, 150, 154, 188, 235, 805, 807, 813, 818.

Organizatorem wycieczki jest Centrum Informacji Miejskiej oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oddział Sosnowiec. Obowiązuje ubiór turystyczny. Trasa w pewnej części przebiegać będzie drogami gruntowymi wiodącymi przez miejsca odludne. Udział w wycieczce jest bezpłatny, każdy maszeruje na własną odpowiedzialność, organizator nie pokrywa kosztów ubezpieczenia ani przejazdów. Polecamy.
[PP]

 

Bear