Wywiad ze Szczepanem Łachem (posłuchaj)

szczepan-lachZałożyciel zespołu Skankan, który przez lata rozsławiał Sosnowiec w całym świecie. Muzyk, wokalista, człowiek znany i lubiany w środowisku muzycznym. Kolejnym rozmówcą, który zagościł w Głosie Sosnowca jest Szczepan Łach.

Ze Szczepanem Łachem rozmawialiśmy o początkach muzyki Ska w Sosnowcu, o tym dla kogo tak naprawdę powstał Skankan, jak rozrastał się jego skład. Powspominaliśmy koncerty i czasy, gdy utwory sosnowieckiego bandu grane były w sosnowieckim radio. Przypomnieliśmy w rozmowie legendarny klub muzyczny “U Desmonda Dekerta”. Momentami było bardzo wesoło, ale było też nostalgiczne wspomnienie tych członków grupy, których już nie ma na tym świecie. Jeżeli chcesz wiedzieć jaki był prawdziwy Skankan koniecznie wysłuchaj naszej rozmowy tutaj.

Przypomnijmy, że Głos Sosnowca to pierwszy sosnowiecki podcast, którego można słuchać regularnie za pomocą strony internetowej, a także za pomocą odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych. Można też ściągnąć nagraną audycję i odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu.

[PP]

 

Bear