Wystawa makiet kolejowych w ZSTiL już 17-18.03.2012

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się kolejna wystawa makiet kolejowych. Ta coroczna impreza odbywa się w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych przy ul.Kilińskiego, dawnej “Kolejówce”.

Tym razem podczas prezentacji zapowiadany jest kolejny rekord. Długość trasy ma wynieść 110 metrów, ekspozycja podobnie jak w ubiegłym roku będzie miała miejsce w dwóch dużych salach.

Na imprezę wybierają się kolekcjonerzy, modelarze oraz entuzjaści kolei z całej Polski oraz z krajów ościennych. Będzie to zatem doskonały pretekst do wspomnień o dawnych kolejach oraz o współczesnych wyzwaniach związanych z transportem kolejowym.

Pociągi będą poruszały się według rozkładów jazdy. Tego typu pozwala zobaczyć jednocześnie na torze modele lokomotyw parowych oraz modele nowoczesnych składów. Odwzorowane z najmniejszymi szczegółami torowiska oraz ich okolice są warte obejrzenia, nie tylko przez miłośników kolei. To znakomity pretekst do wspomnień z dzieciństwa. Zeszłoroczna wystawa cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, tym razem pewnie też nie zabraknie najmłodszych fanów pociągów.

Wystawę można zwiedzać w sobotę 17.03.2012 w godzinach 14-18 oraz w niedzielę 18.03.2012 w godzinach 10-13.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, a na zachętę zamieszczamy zdjęcia z zeszłorocznego spotkania.

[PP]

Bear