Wycieczka z Ostrowów Górniczych do Zagórza

Plakat wycieczkaW najbliższą sobotę (18 czerwca) odbędzie się kolejna wycieczka po Sosnowcu. Tym razem organizatorem jest Centrum Informacji Miejskiej oraz PTTK Sosnowiec. Jej tytuł jest może nieco przydługi ale za to niezwykle intrygujący: “Z górniczych Ostrowów przez górniczy Kazimierz i Czarne jak węgiel Morze do kopalni Mortimer”. Spacer poprowadzi Artur Ptasiński.

Start wycieczki zaplanowano na godzinę 10, miejscem zbiórki pod dawnym Klubem w Niemcach – obecnie Alicja Residence w Ostrowach Górniczych przy ul. Klubowej 2. Będzie tam okazja do zwiedzenia jednego z najpiękniejszych budynków na terenie Sosnowca. Dużą atrakcją może okazać się sala zborna kopalni “Kazimierz-Juliusz”. W trakcie wędrówki usłyszymy o historii terenów, które odwiedzimy. Zobaczymy wejście do tajemniczej upadowej w Lesie Zagórskim. Leśną drogą dotrzemy do okolic dawnej kopalni Mortimer. Przewidywana długość trasy wycieczki to około 11 km, warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni strój i zapas wody. Tym bardziej, że szykuje się słoneczna sobota.

Gośćmi specjalnymi tego ciekawie zapowiadającego się spaceru będą: hm. Krystyna Narska oraz żołnierz AK kpt. inż. Mieczysław Klein.

Zapisy od 13 czerwca 2016 prowadzi Centrum Informacji Miejskiej – zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub osobiście – tel. 32 265 60 04. Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie polecamy i zapraszamy w imieniu organizatorów. Udział bezpłatny i na własną odpowiedzialność.


 

Bear