Wycieczka z Maczek do Ostrów Górniczych

Spacer po Maczkach (47)W najbliższą niedzielę (29.05) odbędzie się kolejna wycieczka po Sosnowcu. Tym razem organizatorem jest Centrum Informacji Miejskiej oraz PTTK Sosnowiec. Tytuł wycieczki jest niezwykle intrygujący “Wschodnie kresy niepospolitej sosnowieckiej”, a poprowadzi ją Artur Ptasiński.

Trasa niedzielnej eskapady poprowadzi niemal wyłącznie przez malownicze tereny pełne zieleni. Już sam jej start zaplanowany w Maczkach przy ulicy Krakowskiej w pobliżu Pomnika Tadeusza Kościuszki. Miejsce to położone jest w odległości kilkudziesięciu metrów od dworca kolejowego, symbolu tej dzielnicy, który znajdzie się – rzecz jasna – na trasie wycieczki. Potwierdza to zresztą sam Artur Ptasiński -“Poznamy historię dworca Kolei WW w Maczkach, zobaczymy cerkwisko, czyli miejsce w którym niegdyś stała cerkiew, najstarsza w regionie wieże ciśnień oraz zabytkowy most na Białej Przemszy. Odwiedzimy Stare Maczki – prawdziwą enklawę ciszy, spokoju i ginącej drewnianej architektury. Poprzez Las Maczkowski dotrzemy do Wągródki, a następnie przez Dorotę na “wyspy górnicze”.

Wycieczka po przebyciu 9-10 kilometrów zakończy się w Ostrowach Górniczych. Ze względu na specyfikę trasy, która poprowadzi w znacznej mierze przez lasy zalecany jest odpowiedni strój turystyczny. 

Zbiórka pod Pomnikiem Kościuszki w godzinach 11-11:15. Na miejsce startu wycieczki dotrzeć można autobusami linii 28, 221, 622.

Serdecznie polecamy i zapraszamy w imieniu organizatorów. Udział bezpłatny i na własną odpowiedzialność.

Wycieczka Maczki - Ostrowy Górnicze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PP

Bear