Wycieczka z Kazimierza na Juliusz wąskimi torami

Kazimierz JuliuszW najbliższą niedzielę (18 września) odbędzie się kolejna wycieczka po Sosnowcu. Tym razem organizatorem jest Centrum Informacji Miejskiej oraz PTTK Sosnowiec. Jej tytuł mówi wszystko, a przynajmniej wyjaśnia jej ideę, gdyż poprowadzi szlakiem kopalnianej wąskotorówki. Spacer poprowadzi Artur Ptasiński.

Start wycieczki zaplanowano na godzinę 10, miejscem zbiórki będzie Miejski Dom Kultury “Kazimierz” (ul.Główna 19).  Następnie udamy się pod Kopalnię „Kazimierz-Juliusz”, gdzie zwiedzimy zabytkową lokomotywownię wąskotorową. Tylko w tym dniu będziemy mieć niepowtarzalną okazję do wejścia na teren nieczynnej już ostatniej zagłębiowskiej kopalni węgla kamiennego. Następnie poprzez Nowe Zawodzie i Balaton pójdziemy pieszo na Juliusz. Wycieczka zakończy się na przystanku autobusowym Porąbka Kopalnia około godziny 14.

Znając charyzmę prowadzącego wycieczkę możemy być pewni, że trakcie wędrówki usłyszymy o historii terenów, które odwiedzimy. Jak zawsze podczas spacerów mogą pojawić się też niespodziewane niespodzianki, czyli spotkania twarzą w twarz z mieszkańcami lasu przez który przebiega wąskotorówka. Wspólnie ocenimy, czy ponowne uruchomienie kolejki, tym razem dla celów turystycznych może stać się atrakcją nie tylko dla mieszkańców Sosnowca.

Przewidywana długość trasy wycieczki to około 8 km, warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni strój i zapas wody. Serdecznie polecamy i zapraszamy w imieniu organizatorów. Udział bezpłatny i na własną odpowiedzialność. Chętni muszą się zapisać, gdyż na teren kopalni może wejść tylko ograniczona liczba zwiedzających. Zapisy w Centrum Informacji Miejskiej osobiście lub pod telefonem: 32 265 60 04.

[PP]

Bear