Wycieczka Z Babą Na Babią Góre

Swietłana KoniuszewskaSosnowiecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od lat przyzwyczaił nas, że organizuje wycieczki nie tylko w okresie letnim, ale również w pozostałe części roku. Tym razem polecamy wycieczkę pod wszystko mówiącą nazwą “Z babą na Babią Górę”.

Co to jest Babia Góra to z pewnością większość czytelników wie, skupmy się zatem ta babie. Ową “babą” jest miłośniczka gór, przewodniczka, wiceprezes sosnowieckiego PTTK Swietłana Koniuszewska. Oto jak zachęca do wycieczki przewodniczka: -“Na szczyt Królowej Beskidów, Matki Niepogód, Orawskiej Świętej Góry, najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich i najwyższe wzniesienie Polski położone poza Tatrami to znaczy na Babią Górę (1725 m n.p.m.) w dniu 30.07.2016 roku wyruszymy o godzinie siódmej z naszego kochanego Sosnowca autokarem do przełęczy Krowiarki, gdzie postaramy się go zostawić, żeby na nas poczekał Będziemy wchodzić pod górę czerwonym szlakiem i nie zapominamy, że baba na czele, a to znaczy, że odpoczynki na pokonanie zadyszki oraz zrobienie obowiązkowych zdjęć motylkom, kwiatkom i malowniczym widokom, znajomym i nie znajomym BĘDĄ. Na górze po tak intensywnej wspinaczce chciałoby się poleżeć, a tu NIESPODZIANKA: Diablak jest niewygodny do leżenia, bo to gołoborze i dlatego każdy znajdzie sobie kamień do siedzenia i podziwiania wspaniałych widoków po polskiej i słowackiej stronie. I drobna uwaga…musi być dobra widoczność i dlatego proszę tych co wszystko potrafią o zamówienie dobrej pogody na dzień 30 lipca. Dalej szlak poprowadzi nas do schroniska na Markowych Szczawinach z którego niebieskim szlakiem spokojnie i prawie bez wysiłku (w porównaniu do wejścia czerwonym) wrócimy na parking. W sumie to tylko 13,5 kilometra i 5 godzin niesamowitych wrażeń na szlaku ( jak nie super słońce, to super grad!!!) – ta góra to potrafi!!! Kiedy facebook już nacieszy się naszymi zdjęciami w robieniu których przeszkadzali nam tłumy turystów kręcących się obowiązkowo na wybranej przez nas stronie, pomyślimy o powrocie w następnym roku. ”

3Dodajmy do tego kilka informacji technicznych i organizacyjnych. Należy zabrać obuwie oraz ubrania odpowiednie do wycieczki górskiej. Koszt wycieczki: 58 zł członkowie Oddziału PTTK, 63 zł pozostali uczestnicy. Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym przewodnik. W ramach wycieczki organizator zapewnia: ubezpieczenie NNW, obsługę przewodnicką, transport autokarem, bilety wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego.
Zapisy na wycieczkę do dnia 22.07.2016 r., przyjmuje biuro Oddziału ul. Dęblińska 1, czynne od wtorku do piątku w godz. od 12.00 do 16.00, w środy w godz. od 12.00 do 17.00. Nr konta bankowego BGŻ SOSNOWIEC: 97 2030 0045 1110 0000 0302 6990.

Serdecznie polecamy.

[PP]

Bear