Wycieczka rowerowa po wschodnim Sosnowcu

Grzegorz OnyszkoW sobotę 11 czerwca o godzinie 10 z okolic kościoła pw. św. Jacka (ul. Gen. Wł. Andersa 93) ruszy rowerowa wycieczka. Jej trasa przebiegać będzie przez najciekawsze tereny wschodniego Sosnowca.

Ponieważ wycieczka ma charakter historyczno-krajobrazowy będzie okazja do zapoznania się z historią odwiedzanych miejsc. Planowany przebieg rowerowej eskapady to Dańdówka, Bobrek, Juliusz, Maczki oraz Ostrowy Górnicze. Prowadzący Grzegorz Onyszko (na zdjęciu) zapowiada odwiedzenie miejsc związanych z przemysłem górniczym, choć nie tylko. Poznamy też dzieje hut cynku “Dańdówka” i “Joanna”.

Grzegorz Onyszko jest historykiem, autorem artykułów o naszym regionie. Jest jednym  z pomysłodawców spacerów historycznych po Sosnowcu. Wiele z nich prowadził osobiście. Spacery cieszą się bardzo dużą popularnością, niektóre z nich zgromadziły grubo ponad 100 osób.

Wycieczka odbywa się w ramach cyklu „Wędrówek sosnowieckich z historią w tle”. Ze względu na warunki pogodowe jej trasa może ulec zmianie. W czasie wycieczki obowiązuje ubiór i obuwie turystyczne. Przedsięwzięcie zorganizowano w piątą rocznicę utworzenia Klubu Turystyki Rowerowej CYKLOZA przy PTTK oddział im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu.

Serdecznie polecamy. Koszt uczestnictwa to symboliczne 1 zł, w zamian uczestnicy otrzymają okolicznościową plakietkę.

[PP]

Bear